Browsing Tag

Redi Jupi

Kombëtarja, Panuçi dhe rikthimet: Jupi i analizon të gjitha

Redi Jupi është një ndër analistët sportivë më të mirë në Shqipëri dhe shpeshherë, fjalët e tij marrin vëmendje kryesore në media. Sot, ish-futbollisti i njohur ka folur për “RTSH Sport”, ku foli për kombëtaren e Shqipërisë dhe shanset që…

Analiza e Redi Jupit: Ju tregoj problemin e Kukësit!

Kukësi u ndal në barazim pa gola me Laçin. Pas ndeshjes, trajnerit Armando Cungu iu vu në dukje problemi në qendër të mesfushës dhe përgjigja e tij ishte se ishin superiore nga krahët. Diçka e tillë është vënë re edhe nga Redi Jupi,…

VIDEO | Kupa e Botës, Shqipëria përfaqësohet nga Redi Jupi

Së fundmi në vendin tonë ka nisur që të ushtrohet dhe një sport i ri, i quajtur Teqball. Një lojë e cila luhet në një tavolinë të harkuar, e cila mund të luhet me dy ose katër persona. Më Francë po organizohet Kupa e Botës për këtë sport të…