VIDEO | Kupa e Botës, Shqipëria përfaqësohet nga Redi Jupi

0

Së fundmi në vendin tonë ka nisur që të ushtrohet dhe një sport i ri, i quajtur Teqball. Një lojë e cila luhet në një tavolinë të harkuar, e cila mund të luhet me dy ose katër persona. Më Francë po organizohet Kupa e Botës për këtë sport të ri dhe normalisht nuk mund të mungonte dhe një përfaqësues nga Shqipëria.

Redi Jupi ka postuar pak minuta më parë një video në profilin e tij ku shihet në një prej sfidave të tij. Jupi duket se ja ka marr dorën mirë këtij sporti, çka dëshmohet nga një lëvizje e tij në po të njëjtin postim.

Teqball është një sport që ka si ambasadorë emra të mëdhenj të futbollit, ku mund të veçohet këtu Luis Figo, Karlos Pujol apo dhe Kristian Karembe.

View this post on Instagram

Teqball World Cup. ?? ?

A post shared by Redi Jupi (@redijupi) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.