Browsing Tag

Qarabag

Telushi: Skuadra beson, Karabakun e ndëshkojmë me kundërsulm

Mesfushori i Partizanit, Bruno Telushi, ka dhënë një intervistë për “RTSH SPORT”, në prag të transfertës ndaj Karabak. Futbollisti vlonjat ka përmendur disa aspekte të lojës ku skuadra e tij duhet përmirësuar, ndërsa ka theksuar se grupit…

VIDEO | Partizan italian, Karabaku nuk del edhe aq i fortë

Ndeshja e parë mes Partizanit dhe Karabakut është mbyllur e bardhë pa gola në “Selman Stermasi”. Të besuarit e Franko Lerdës u mbrojtën mirë dhe i lejuan shumë pak hapësira kundërshtarëve, që ishin dukshëm favoritë në letër. Ndeshja nisi…

Lerda projekton titullarët, italiani surprizon me Hakajn

Partizani ndeshet në orën 17:30 kundër azerëve të Karabak në kuadër të raundit të parë eliminator të Champions League. Franko Lerda ka përgatitur formacionin për ndeshjen e tij të parë zyrtare si trajner i Partizanit. italiani ka vendosur…

Gurbanov: Partizani i fortë, e ndjejmë mungesën e Agollit

Gurban Gurbanov, trajneri i Karabakut, ka dalë sot para mediave në konferencë për shtyp dhe ka folur për ndeshjen me Partizanin. “E dimë që do luajmë një ekipi të vështirë si Partizani. Edhe me Kukësin patëm probleme vjet, është një ndeshje…

Karabak “tremb” Partizanin, merr një ish-madrilen

Karabaku do të përballet me Partizanin në turin e parë të Champions League dhe po punon për t’u përforcuar. Azerët duan fazën e grupeve, në Champions ose në Europa League, ndaj edhe po tentojnë të marrin futbollistë cilësorë. Së fundmi…

Karabaku s’e merr lehtë, Gurbanov i druhet “demave”

Gurban Gurbanov, trajneri i Karabak, pasi ka mësuar kundërshtarin në turin e parë të Champions, ka folur për faqen zyrtare të klubit dhe e ka vlerësuar maksimalisht Partizanin. Trajneri azer thekson se po kalojnë probleme dhe duhet shumë…

Agolli i jep fund në Azerbajxhan, familja e çon në SHBA

Ansi Agolli i ka dhënë fund një “kapitulli” 9-vjeçar në Azerbajxhan me skuadrën e Karabagut. Në fillim të ndeshjes ndaj Sabail, trajneri i ekipit Kurban Kurbanov ia dha  mbrojtësit shqiptar i dha një fanellë me numrin 317, që është numri i…

Lajmi për fund karriere, tani flet Agolli

"Ansi Agolli po mendon ta mbyllë karrierën në fund të sezonit. Për këtë arsye, sezoni aktual do të jetë i fundit për të te Karabaku", shkruhej paraditen e sotme në një faqe tifozësh të Karabakut në Facebook. Një faqe e ngjashme me atë…

Kaos në Ukrainë, Vorskla-Karabag u ndal për 10 minuta

Sfida e Europa League mes Vorskla Poltavës dhe Karabagut të Ansi Agollit u ndal për 10 minuta në pjesën e dytë, për shkak të fishekzjarrëve dhe tymuesve që u ndezën nga tifozët vendas, duke mbuluar fushën dhe tribunat. Situatë kaotike,…

Kurbanov “thumbon” Kukësin: Do të fitojmë me goleadë

Trajneri i Karabakut, Kurban Kurbanov, ka folur në konferencën për shtyp, ku është shprehur shumë i bindur se skuadra e tij do të fitojë bindshëm me Kukësin. Numri 1 i stolit të kampionëve të Azerbajxhanit ka thekuar se në këtë ndeshje i ka…

Kukësi, ndaj Karabakut për të ruajtur traditën

Kukësi ka një mision mjaft të vështirë përpara, pasi do të kërkojë kualifikimin ndaj Karabakut nesër në mbrëmje, ndaj një kundërshtari mjaft të fortë. Pas barazimit pa gola në “Loro Boriçi”, normalisht që verilindorët kanë të drejtë që të…

Azerët gati për Kukësin, shitet 1/3 e biletave

Kukësi barazoi pa gola në ndeshjen e parë kualifikuese të turit të dytë të Championsit me skuadrën e Karabakut. Ky rezultat u jep besimin verilindorëve se mund të arrijnë kualifikimin në ndeshjen që do të zhvillohet në Baku, të mërkurën në…

Qeleshe e çifteli, Gjici ruan traditat në drekën zyrtare

Siç ndodh zakonisht, para ndeshjeve të Champions League dhe Europa League, drejtuesit e klubeve drekojnë ose darkojnë së bashku, ndërkohë që nuk mungojnë as dhuratat simbolike mes palëve. Kukësi pret Karabakun sot prej orës 19:00. Ndeshja…