DIREKT/ Çmenduri në Baku, Karabaku merr dy 11-metërsha dhe Kukësi mbetet me 10 lojtarë

0

CHAMPIONS LEAGUE

RAUNDI I DYTË, NDESHJA E KTHIMIT

KARABAK 3- 0 KUKËSI (0-0)

Shënues: Kuintana 23′ (11 metërsh), 56′ (11 metërsh), Delarzh 89’

Karton i kuq: Alla 52′

FORMACIONET

Karabak: Vagner, Medvedev, Sadigov, Hysejnov, Guerrier, Slavçev, Garajev, Dani Kuintana, Zubir, Miçel, Emegara. Trajner: G.Gurbanov.

Kukësi: Frashëri, Maliqi, Qaqi, Shameti, Alla, Rrumbullaku, Musolli, Dzaria, Uilliam, Çyrbja (Shpehar 46′), Plaku(Rexhinaldo 46′). Trajner: A.Cungu.

DIREKT

55′ – Kundërsulm i Karabakut, Maliqi prek me dorë topin dhe sërish 11-metërsh. Nuk gabon  Kuintana  këtë herë.

53′ – Emegara gabon nga pika e bardhë e penalltisë.

52′ – Alla prek topin me dorë dhe karton i ikuq për mbrojtësin si dhe 11-metërsh për vendasit.

46′ – Cungu bën dy ndyshime në fillimin e pjesës së dytë, duke aktivizuar Rexhinaldon dhe Shpeharin!

39′ – Guerrier provon nga brenda zonës, e gabuar tentativa e tij.

23′ – Frashëri ndërhyn në mënyrë të parregullt ndaj sulmuesit Emegara. Kuintana nuk gabon nga pika e bardhë e penalltisë.

19′ – ME FAT KUKËSI. Pas një goditje dënimi Miçel ka goditur me kokë, duke gjetur shtyllën e Frashërit.

18′ – Shameti ndëshkohet me karton të verdhë.

14′ – Slavçev ndëshkohet me karton të verdhë.

13′ – Slavçev në tentativë për të arritur topin, i jep një goditje në kokë Stivi Frashërit. Probleme për portierin e Kukësit, por gjithçka ka kaluar fatëmirësisht. Kujtojmë që verilindorët nuk kanë në dispozicion as portierin e dytë Maloku, pasi nuik ka udhëtuar me ekipin për shkak se Azerbajxhani i ka refuzuar vizën.

10 – Miçel provon me të djathtën në dalje të zonës, pas një gabimi të Dzarias brenda zone, topi shkon ngjitur me shtyllën.

3′ – Zubir provon me një goditje nga e majta, por vetëm rrjetë e jashtme.

1′ – NIS NDESHJA!

Kukësi do të ndeshet me Karabakun sot në orën 19:00 në ndeshjen e kthimit të turit të dytë kualifikues të Champions League. Skuadra kuksiane do të kërkojë kualifikimit pas barazimit pa gola një javë më parë në ndeshjen e zhvilluar na “Loro Boriçi”.

Ashtu siç pritej, tekniku Armando Cungu nuk ka bërë asnjë ndryshim nga ndeshja e parë, pasi zbresin në fushë të njëjtët futbollistë. Një formacion mbrojtës, pasi skuadra verilindore luan me tre mbrojtës qendre dhe në të majtën e sulmit është vendosur mbrojtësi Uilliam.

Në anën tjetër tekniku i Karabakut ka ulur në stol Ansi Agollit. Ish-kapiteni i Shqipërisë e nis nga stoli ndeshjen e kthimit, ndryshe nga një javë më parë që zbriti në fushë si titullar. vendasit luajnë me një sulmues të deklaruar, pasi vetëm Emegara është në repartin e aktivizuat.

PJESA E PARË

Ka përfunduar pjesa e parë në Baku mes Karabakut dhe Kukësit. Verilindorët po munden minimalisht nga një gol i realizuar në minutën e 23-të nga Kuintana me 11-metërsh. Frashëri ndërhyri në mënyrë të parregullt ndaj sulmuesit Emegara dhe gjyqtari nuk nguroi që të tregonte dorën nga pika e bardhë e penalltisë. Vendasit kanë dominuar dhe Kukësi nuk ka mundur që ta rrezikojë asnjëherë seriozisht portën e azerëve. Kujtojmë që Kukësi është ende në lojë për kualifikimin, pasi me një barazim me gola do të kalonte më tej në sajë të rregullit të golit në fushën kundërshtare.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.