Browsing Tag

Qaka

Qaka fiton “derbin” me Papën, ka festë edhe për Llullakun

Tre shqiptarë kanë zbritur sot në fushë në kampionatin rumun. Poli  Iashi i Kamer Qakës ka arritur që të fitojë 1-2 në fushën e Botoshanit. Në fushë për vendasit ishte dhe Enriko Papa, i cili u zëvendësua në pjesën e dytë në minutën e…

Qaka debuton me fitore bindëse: Këtu ndihem si në shtëpi

Kamer Qaka u prezantua ditën e djeshme te skuadra Iashit, por kjo nuk e penguar që ta fillojë direkt si titullar ndeshjen e tij të parë. Qaka luajti 90 minuta të plota në fitoren 3-0 të Iashit ndaj Konkordias. Rikthimi në ekipin ku…

Intriga Qaka, Steaua lajmëron marrëveshjen dhe Iashi e mohon

Kamer Qaka është në udhëkryq, sepse duhet të zgjedhë ekipin e ri për sezonin e ardhshëm, por ndërkohë nuk është në dorën e tij, pasi kartoni i përket Poli Iashit dhe disa menaxherëve që e kanë çuar në Rumani. Për këtë arsye, duhen…

Qaka: Dua Spanjën ose Italinë, në janar iki nga Rumania

Skuadra spanjolle e italiane duan shqiptarin më të ri të kuqezinjve. Sampdoria është gati të paguajë 1 milionë euro Kamer Qaka është i shitur në janar! Skuadra spanjolle e italiane duan shqiptarin më të ri të kuqezinjve. Në një…

Qaka kërkohet nga të gjithë, Iashi vendos çmimin

CSM Poli Iashi ka bërë një biznes të shkëlqyer këtë verë, kur mori nga kampionati norvegjez Kamer Qakën, pa shpenzuar asgjë. Një blerje spektakolare, pasi mesfushori shqiptar në pak muaj është kthyer në një yll në kampionatin rumun dhe…

Abrashi jashtë, Panuçi befason me zëvendësin e tij

Amir Abrashi ishte në listën e Kristian Panuçit për miqësoren në Turqi, por dëmtimi i pësuar disa javë më parë nuk është kaluar ende, ndaj mesfushori nuk do të jetë pjesë e kuqezinjve në Antalia. Për këtë arsye, Panuçi ka grumbulluar një…