Browsing Tag

Premier Liga

Liverpuli, tre pikë larg rekordit historik

Nëse nuk do të ekzistonte Siti i Guardiolës, Liverpuli tani do të ishte shpallur kampion. Skuadra e Jurgen Klop është treguar një “kanibale” e vërtetë këtë sezon në Premier Ligë. “The Reds” kanë arritur një rekord pikësh, që nuk është…

Milner habit me deklaratën e tij, tani tifoz i Junajtid

Fatet e Liverpulit kalojnë edhe nga Old Trafford. Mançester Juanjtid në sfidën e radhes do të ndeshen me Mançester Sitin. Një fitore e mundshme e djemve të Solskjaer do t’i çonte në delir ata të “The reds” e mes tyre edhe Xhejms Milner.…

Dhunoi një grua, arrestohet ish-ylli i Junajtid

Ish-mesfushori i Junajtid, Niki Bat është arrestuar nga autoritetet angleze për dhunimin e një gruaje. Gruaja, emri i së cilës nuk bëhet i ditur, e ka denoncuar dhe më pas ka ardhur arrestimi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2 të natës me…

Shumë oferta për të, Rebiç ka një preferencë

Ante Rebiç është një nga “xhevahiret” e Ajntrahtit të Frankfurtit. Sulmuesi kroat shënoi një nga golat në barazimin 2-2 kundër Verder Bremenit dhe është ngjitur në kuotën e 7 golave në kampionat. Ai ndodhet në një formë të mirë, ndërsa…

Humanizëm anglez, nisma e Kristal Palas i emocionon të gjithë!

Futbolli anglez nuk rresht kurrë së surprizuari. Në ishull kanë një tjetër mënyrë të shijimit të lojës më të bukur me top dhe nismat janë ndër më të veçantat, ndërsa kësaj radhe surpriza vjen nga Kristial Palas. Klubi londinez ka marrë një…

Risi në Angli, kartonë edhe për trajnerët

Në futboll ndodh shpesh qe të të marrin emocionet e të dalësh jashtë vetës, qofsh tifoz, lojtar ose trajner. Sjelljet e papërshtatshme të trajnerëve shpesh shoqërohen me paralajmërime nga gjyqtarët e ndeshjes, por sigurisht kur kalohet caku…

Afron Premier Liga, bastet po shkojnë për Junajtidin

Premier Liga është tek dera. Pas më shumë se dy muajsh pushim, 20 klubet e kampionatit anglez janë gati të ndezin “motorët”.  Natyrisht, nuk mund të jenë jashtë loje dhe kompanitë më të mëdha të bateve, që kanë nisur të përvijojnë ekipet…