Browsing Tag

Pol Pogba

“Pogba jeton me përrallën se është më i miri”

Pol Skolls edhe pse po kalon momente të vështira në jetën e tij vazhdon të ndjekë me shumë kërshëri Junajtid dhe këtë radhë e ka me Pol Pogba. Ish-mesfushori u përball me shkarkimin nga stoli i Oldhem pas vetëm një muaji dhe tani me akuzat…

“Lideri që do Zidan”, Pol Pogba madrilen në verë?

Pol Pogba mund të largohej që në verë nga Mançester Junajtid. Raporti i mesfushorit francez me ish-trajnerin Zhose Murinjo nuk ishte i mirë dhe Barcelona e Juventusi ishin dy nga klubet që e tentuan atë. Gjithsesi “Djajtë e kuq” ishin të…

Prapaskenat e marrëdhënies me Pogba, zbrazet Murinjo

Zhose Murinjo dhe Pol Pogba e kanë dëshmuar tani se gëzojnë një marrëdhënie të nderë me njëri-tjetrin. Trajneri portugez, para se të shkarkohej, ka pasur vazhdimisht zënka me yllin francez. Përveç rezultateve të dobëta me “djajtë”, dyshohet…

E ardhmja e Pogbasë, i vëllai nuk e mban dot gojën mbyllur

Vëllai i Pol Pogbasë, Florentin Pogba ka dhënë një intervistë për medien spanjolle “AS”, ku ka folur dhe për të ardhmen e vëllait të tij Pol Pogba. Sipas tij e ardhmja e vëllait të tij të vogël është në Spanjë, te “gjigandët” e futbollit…

VIDEO | Gjesti i bukur dhe emocionet e Pogba: Ja pse luaj futboll

Pol Pogba ka kryer një gjest të bukur, duke vizituar një të ri të sëmurë në spital. Ai është një tifoz i zjarrtë i Mançester Junajtid dhe është lumturuar nga vizita e Pogba bashkë me tre lojtarë të tjerë të “Djajve të Kuq”. Mesfushori…

Debat i ashpër mes Murinjos e Pogbas, e zbulon një “spiun”

Mançester Junajtid po kalon një ecuri shumë të dobët në kampionatin  anglez. “Djajtë e kuq” nuk shkuan më shumë se një barazim me shifra 2 – 2 në transfertën kundër Sauthemptonit. Objektivi titull u harrua thuajse dy muaj më parë, ndërsa…

Inter shqetëson Juven, futet në garë për mesfushorin

Xhuzepe Marota nuk e ka nisur akoma zyrtarisht aventurën zikaltër, por ish-juventini do të fillojë shumë shpejt detyrën e re si administratori i deleguar i Interit. Merkato e ekipit të Spaletit do të kryhet nga dyshja Marota-Ausilio dhe…

Fobia e veçantë e Pogba, francezi kërkon ndihmën e Junajtid

Të gjithë njerëzit kanë frikërat dhe fobitë e tyre të ndryshme. Nga ky “rregull” nuk përjashtohen dot as futbollistët. Një prej tyre është Pol Pogba. Francezi i Mançester Junajtid është një lojtar, i cili nuk ka frikë askënd në fushën e…

Një foto lumturon tifozët e Juventusit!

Një foto e shkrepur, një koment sipër saj dhe postimi në rrjetet sociale. Pasi kënaqen duke e parë, të gjithë fillojnë e humbasin në mendime, duke shpresuar që njërin nga personat në foto, ta shohësh përsëri duke luajtur për ekipin tënd të…

Murinjo, Pogba dhe Herrera surprizojnë tajlandezët e mbijetuar

Futbolli të dhuron emocione të papërshkrueshme, ndonjëherë një gol i shënuar, herë tjetër një veprim teknik i nivelit të lartë, e disa herë ndonjë sparkatë, ndoshta dhe pak e ashpër, por që frenon kundërshtarin t’i ofrohet zonës me tifozët…

Urdhri i prerë i Junajtid: Pol Pogba, hesht!

Kur flitet shumë për një temë dhe situatë të caktuar, gjërat përkeqësohen dhe zgjidhja më e mirë është heshtja. Raporti i Pol Pogba me Zhoze Murinjon nuk është aspak pozitiv, përkundrazi. Një gjë e tillë e ka detyruar klubin e Mançester…

Pol Pogba bën gati valixhet, Raiola gjen akordin

Pol Pogba gjatë gjithë verës ka qenë në qendër të vëmendjes, teksa është raportuar se Barcelona dhe Juventusi e donin në skuadër. Gjithsesi Manccester Junajtid vendosi “veton” dhe nuk e nxori në treg mesfushorin francez, i cili sapo ishte…

Plani i trefishtë i Florentino Perez, a do ia dalë dot?

Një lajm i bujshëm vjen nga mediat spanjolle. Real Madrid po përgatitet të bëjë disa goditje të mëdha në merkato dhe bëhet fjalë për tre emra të mëdhenj. Siç citon “El Mundo Deportivo”, presidenti Florentino Perez po mendon të kryejë një…

VIDEO | Pamjet flasin qartë, Murinjo “akull” ndaj Pogba !

Vazhdon telenovela mes Zhoze Murinjos dhe Pol Pogba. Raporti i tyre është thyer prej kohësh dhe askush nuk tërhiqet nga e vetja. Të dy janë kokëfortë, ndërsa veprimi i njërit sjell reagimin e tjetrit, pavarësisht se tentojnë të pohojnë të…

Barcelona nuk heq dorë, plani për Pol Pogba

Duket se telenovela “Pogba-Barcelona” nuk ka përfunduar. “The Telegraph” në Angli shkruan se katalanasit do tentojnë ta marrin atë në janar, sikurse ndodhi në vit më parë me Kutinjon, të cilin e blenë nga Liverpuli. Spanjollët nuk heqin…