Browsing Tag

Podolski

Podolski nuk harron ekipin e zemrës, u çon mesazh drejtuesve

Lukas Podolski ka lënë prej më shumë se një viti futbollin evropian. Tanimë 33-vjeçari luan në Japoni me skuadrën e Visel Kobes. Kontrata e gjermanit me klubin japonez mbaron në fund të këtij sezoni dhe siç e pranon vetë lojtari, vitet e…

Podolski mahnit Japoninë, start me dy gola

Visel Kobe ka bërë goditjen e verës në Japoni, duke firmosur me Lukas Podolskin, për më shumë se 5 milionë dollarë. Gjermani mund të jetë veteran, por u jep leksion të gjithëve, të paktën në kampionate jo "top", ndaj edhe ka shkuar në…

Podolski “show”, në ditën e lamtumirës

U mbyll, u mbyll, u mbyll! Një epokë madhështore e futbollit gjerman mori fund pikërisht sonte. Brezi i “pancerave” të vitit 2008 nuk ekziston më, me Lukas Podolskin i cili u largua i fundit. Në “Signal Iduna Park” të Dortmundit,…

Gjermania, çfarë nderimesh për Podolskin!

Para ndeshjes miqësore Gjermani-Angli ka pasur nderime të veçanta për sulmuesin Lukas Podolski, i cili sot mbyll karrierën me kombëtaren. Kampioni i botës mori shiritin e kapitenit dhe ndërkohë koreografia në stadiumin e Dortmundit në…