Browsing Tag

Ostende

Guri i motivuar pas dopietës: Ky trajner ka besim tek unë

Sindrit Guri ishte autori i një dopiete në ndeshjen e mbrëmshme ku Ostende mundi 3 – 1 vizitorët e Cercle Bruzh. Sezoni debutues i shkodranit në kampionatin belg rezultoi i lehtë, por edicioni i radhës s’mund të kishte filluar më mirë.…

Debutim zhgënjyes i Kompani, skuadra e Gurit befason Anderlehtin

Vinsent Kompani ka debutuar ditën e sotme në të parën sfidë si trajner. Futbollisti i njohur belg është njëkohësisht lojtar dhe trajneri i “gjigantit” belg, Anderleht. Në ndeshjen  e parë të  sezonit të ri skuadra nga Brukseli është mundur…

Guri gjen rrjetën, sulmuesi kuqezi duket gati për sezonin e ri

Më në fund sulmuesi shqiptar, Sindrit Guri, ka gjetur rrjetën me ekipin e Ostendes në këtë fazë parasezonale. Pas katër  ndeshjeve miqësore “thatë”, Guri ka arritur të shënojë për ekipin belg, në takimin miqësor të sapombyllur kundër Zulte…

VIDEO Asist dhe tension, Guri i bën të gjitha në Belgjikë

Sidrit Guri vazhdon të luajë rregullisht për skuadrën e Ostendes në Belgjikë, por goli po mungon për ish-sulmuesin e kombëtares kuqezi. Edhe në takimin e sotëm kundër Bereven, Guri nuk arriti te goli. Përveçse goli i mungoi, 25-vjeçari u…

VIDEO | Merr fund pritja, Guri gjen golin në kampionat

Sindrit Guri është rikthyer të shënojë në kampionatin belg pas më shumë se gjashtë muajsh. Sulmuesi shkodran barazoi shifrat në takimin midis Ostendes dhe Cercle Bryzh me anë të një goditje me kokë në minutën e 75-të. ? Goli  i fundit…

Kupa fat për kuqezinjtë, Guri rikthehet të shënojë

Sidrit Guri, i cili aktivizohet në Belgjikë është rikthyer të shënojë, teksa Ostende luan në transfertë ndaj Muskronit të Mërgim Vojvodës. Sulmuesi shkodran ka shënuar golin e dytë, ku i dha avantazhin për pak minuta ekipit të tij, pasi…

Klubi mëmë i Gurit, në FIFA kundër Kukësit e Ostendes!

Shitja e Sindrit Gurit nga Kukësi u bë për shifrën e 710 mijë eurove dhe sigurisht që te klubi verilindor janë të kënaqur me atë që kanë përfituar. Por tanimë ka dalë një problem që ka të bëjë me pagimin e taksës së solidaritetit të…

Vjen radha e Gurit, shkodrani provon shijen e hidhur të stolit

Fillimi i sezonit nuk ka qenë aspak i butë për një pjesë të madhe te legjionarëve tanë. Disa pa ekipe, ndërsa të tjerë me minuta të pakta. Por, deri përpara kësaj jave, Sindrit Guri bënte përjashtim. Sulmuesi shkodran ishte titullar në pesë…