Browsing Tag

Naftetari

Marini: E kaluam rrezikun, Naftëtari pretendent vitin tjetër

Naftëtari është njëra nga skuadrat që në Kategorinë e Dytë garon këtë sezon pasi zbriti nga e Para. Por nëse Shkumbini është duke e kryesuar Grupin B, kuçovarët e nisën me shumë rrezik kampionatin. Kuçovarët kanë disa javë që e kanë lënë…

Vëllezërit Gega flasin si trajnerë: Naftëtari duhet shpëtuar!

Vëllezërit binjakë Ardian dhe Sajmir Gega janë shumë të njohur në qytetin e Kuçovës dhe kanë një kontribut të çmuar dhe të gjatë për një periudhë kohore 12-vjeçare në skuadrën e Naftëtarit. Ata vazhdojnë sërish që të jenë aktiv në futbollin…

Naftëtari në kolaps, tifozët duan largimin e trajnerit

Humbja e thellë që ka pësuar Naftëtari në një fushë dhe ndaj një kundërshtari shumë modest si Këlcyra, por edhe renditja në vendin e fundit në grupin B, e kanë trazuar akoma më shumë atmosferën në qytetin e Kuçovës. I gjithë opinioni…

Laç i pamëshirshëm, shpërthen në gola ndaj Naftëtarit

Laçi nuk është kursyer në Kupën e Shqipërisë kundër Naftëtarit. Bardhezinjtë kanë triumfuar me rezultatin 9-0 në ndeshjen e kthimit, ndërkohë që në Kuçovë kishin fituar 0-5. Kurbinasit kështu kanë kaluar në turin e dytë dhe presin të…

Naftëtari e rinis nga e shkuara, konfirmohet trajneri Fraholli

Naftëtari ka dalë në stërvitjen e parë zyrtare për sezonin e ri futbollistik dhe ditën e premte skuadra ka zhvilluar seancën e parë nën drejtimin e dyshes drejtuese të sezonit kaluar të përbërë nga tekniku Barjam Fraholli dhe ndihmësi i tij…

Naftëtari ende në heshtje, kërkohet trajner i ri

Di zakonisht, kampionati i Kategorisë së Dytë do të fillojë me shumë vonesë krahasuar me Superioren dhe për këtë arsye klubet e marrin me nge, duke nisur punën serioze vetëm në shtator. Një ndër klubet që ende nuk ka nisur punë është…

Vëllezërit Pepa në udhëkryq, larg dhe afër Naftëtarit

Dy vëllezërit Klajdi dhe Azis Papa, të cilët prej vitesh kontribojnë për Naftëtarin, duket se në sezonin e ardhshëm do të vijojnë të ndarë nga njëri-tjetri. Sulmuesi Azis Pepa, i cili në sezonin e kaluar ishte edhe autor i tre golave, ka…

Naftëtari në gjumë, tifozët irritohen me indiferencën

Deri tani në skuadrën e Naftëtarit nuk ka asnjë lëvizje për sa i përket sezonit të ardhshëm futbollistik, në të cilin skuadra kuçovare do të jetë pjesëmarrëse në kategorinë inferiore. Oas kësaj situate vërtetë të zymtë dhe pa asnjë shpresë…

Naftëtari ngre zërin: Kriteret vlejnë vetëm për Superioren?

Në Kuçovë janë duke ndjekur me shumë vëmendje të gjitha njoftimet zyrtare të FSHF-së në këtë periudhë vere, jo se gjithçka e kanë të fokusuar tek shpresat e tyre për një rikthim të mundshëm në Kategorinë e Parë nëpërmjet një ndryshimi të…

Akuza te Naftëtari, lojtarët duan pagat

Në Kuçovë lojtarëve u ka kaluar një rrogë, por vetëm atyre që kanë mbetur pjesë e ekipit. Të larguarit kërkojnë të shlyhen sipas kontratave Edi Spahiu Naftëtari është duke kaluar një krizë financiare dhe këtë e tregon fakti që skuadra…

Probleme me financat, Naftëtari në kaos!

Në Kuçovë aktualisht ka një çështje rrogash, dhe në një situatë të tillë që ka sjellë edhe pakënaqësi tek futbollistët vendas dhe ata jabanxhinj, kërkohet ndërhyrja urgjente e Bashkisë për të zgjidhur këtë problem serioz. Madje, nuk është…

Shkumbini “rrëmben” pikë në Kuçovë

Naftëtari ka bërë një hap fals në shtëpi duke barazuar me Shkumbinin. Një takim ku gjithçka ka shkuar drejt një fitore të merituar deri në momentin kur Dervishi për miqtë i ka ndëshkuar kuçovarët me golin e tij, duke i privuar vendasve një…

Naftëtari përmbys Orikun, festë për… Partizanin!

Edi Spahiu Dy skuadrat rivale të sezonit të kaluar, Naftëtari e Oriku janë përballur sërish midis tyre këtë radhë në turin paraeliminator të Kupës së Shqipërisë, në një ballafaqim që i gjen ende larg formës optimal sportive. Megjithatë,…