Naftëtari ende në heshtje, kërkohet trajner i ri

0

Di zakonisht, kampionati i Kategorisë së Dytë do të fillojë me shumë vonesë krahasuar me Superioren dhe për këtë arsye klubet e marrin me nge, duke nisur punën serioze vetëm në shtator.

Një ndër klubet që ende nuk ka nisur punë është Naftëtari, që po punon se pari për gjetjen e trajnerit të ri.

Rënia nga Kategoria e Parë ka qenë një leksion i hidhur dhe drejtuesit e klubit duan një trajner vendas, me synimin për të punuar me të rinj të talentuar, pa shpenzuar shifra të mëdha.

Nga lista e emrave me kandidatë për drejtimin e skuadrës kuçovare më i pëlqyeri është Adriatik Kanani. Aktualisht trajner i Naftëtarit U-19, ish-futbollisti i njohur e ka drejtuar edhe dy sezone më parë Naftëtarin dhe ka pasur sukses, ndaj duket se do të jetë ai i përzgjedhuri.

Edi Spahiu

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.