VIDEO+FOTO: Gafa në derbi, tifozët e Arsenalit masakrojnë Mustafin

0

Arsenali humbi 2-3 në shtëpi në derbin londinez përballë Kristal Palas dhe fajtor në 2 nga 3 golat e pësuar ishte pikërisht mbrojtësi me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi. Menjëherë pas përfundimit të sfidës, në “Twitter” nuk janë përmbajtur tifozët e “Topçinjve”, që kanë ofenduar, sharë dhe ironizuar Mustafin. Këto janë vetëm disa nga postimet drejtuar lojtarit me origjinë shqiptare:

Nuk mund të mungonte as një shaka nga ne si staf, pasi performanca e Mustafit ishte me të vërtetë për t’u harruar. Mirë që nuk ka president Safet Gjicin, pasi Mustafi me shumë nuk do të kishte shkelur më në fushat e blerta.

 

View this post on Instagram

 

“Shkodran, je me fat që nuk ke president Safet Gjicin!” #mustafi #arsenal #emery

A post shared by Sport Ekspres (@sport.ekspres) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.