Browsing Tag

Mesut Ozil

Atentati ndaj Ozil e Kolasinaç, ja i gjithë skenari

Mesut Ozil dhe Sead Kolashinac rrezikuan jetët e tyre ditën e djeshme kur dy persona të maskuar i sulmuan. Video prej gjashtë sekondash e publikuar dje ka bërë xhiron e botës. Megjithatë, sot dalin detaje të reja rreth atij sulmi ndaj dy…

Ozil kundër së kaluarës: Jam madrilen prej idhullit tim

Mesut Ozil la Realin e Madridit për t’u transferuar tek Arsenali në verën e vitit 2013. Nesër do të përballet për herë të parë që prej asaj periudhe me ish-ekipin e tij. Gjermani me origjinë turke ndihet i emocionuar që do të luajë përballë…

Krisja Ozil-Emeri, gjermani jep versionin e tij

Mesut Ozil sezonin e kaluar ishte hija e vetvetes me Arsenalin. Mesfushori nuk arriti të lërë gjurmë pas dëmtimeve të shumta. Një tjetër faktor që ndikoi në paraqitjet e dobëta të gjermanit, sipas medieve, ishte marrëdhënia jo e mirë mes…

Ozil pranë largimit nga Arsenali, zbulohet destinacioni

Mesut Ozil ka edhe tre vite kontratë me Arsenalin, por fantazisti është pranë largimit. 30-vjeçari tundohet nga ideja për të luajtur në vendin e origjinës së prindërve të tij, në Superligën turke. Ish-lojtari i kombëtares gjermane…

Plas tek Arsenali, zbulohet sherri midis Emeri dhe Ozil

Mesut Ozil po kalon periudhën më të errët të karrierës së tij. Ky vit ka qenë mjaft i dobët për turko-gjermanin. Statistikat e tij dhe lëvizjet e kota në fushë shprehin gjithçka. 30-vjeçari ka hasur vështirësi për të gjetur minuta nën…

Prapaskena e frikshme, PSG u refuzua nga ylli i Premier Ligës

Ditët e fundit është përfolur shumë për një shkëmbim të mundshëm mes Arsenalit dhe PSG-së, për sa i përket dyshes Ozil-Rabiot. Gjithsesi, këto lajme kanë rënë poshtë, pasi një shkëmbim i tillë nuk do të ndodhë, siç dhe po raportohet së…

Interi “all-in” në merkato, projektohet lëvizja e bujshme

Ivan Perishiç e ka ndarë mendjen dhe i ka kërkuar Interit që ta shtesë. Kroati ëndërron të luajë në Premier Ligë dhe për të interesohet Arsenali. Marota e zbuloi diçka të tillë përpara ndeshjes me Torinon, ku u ndal te situata e Perishiç.…

Ozil dëshiron Milanin, ka dilema mes drejtuesve kuqezinj

Mesut Ozil është pranë largimit nga Arsenali. Unai Emeri nuk e sheh më lojtarin gjerman si pjesë të skemave të tij dhe mesfushori ofensiv është në kërkim të një klubi të ri. “Tuttosport” raporton se agjentët ia kanë ofruar 30-vjeçarin…

Plani i Arsenalit, Ozil pranë kalimit tek ekipi i Erdoganit?

Mesut Ozil ndodhet në vështirësi dhe e ardhmja e tij shihet larg Arsenalit. Unai Emeri nuk e ka aktivizuar shumë fantazistin në ndeshjet e fundit, ndërsa sot kundër Bërnlit luajti gjatë gjithë ndeshjes. Kontrata e tij me “topçinjtë”…

Ideja e Arsenalit, gati shkëmbimi i “çmendur”

Arsenali ka një ide sa i përket merkatos dhe po studion mbi mundësinë e një shkëmbimi lojtarësh me Realin e Madridit. Siç raporton “The Independent”, drejtuesit e klubit londinez dëshirojnë një shkëmbim Ozil-Isko. Turku mund të…

Arsenali heq dorë, Ozil pranë kalimit në Itali

Mesut Ozil mund të largohet nga Arsenali. Mesfushori gjerman, i cili u transferua në klubin anglez në vitin 2013, ka pësuar një dëmtim, që do e mbajë rreth dy muaj larg fushave. “Topçinjtë” janë lodhur nga paraqitjet e 30-vjeçarit, i cili…

Boateng: Të vjen keq për mënyrën si iku Ozili!

Çështja Mesut Ozil në kombëtaren gjermane ende vazhdon të shkaktojë polemika. Pas “pensionimit” para kohe nga "Pancerat", ishin Toni Kros, Tomas Myler dhe Manuel Nojer, të cilët folën në lidhje me këtë çështje. Ranë në sy fjalët e Nojer, i…

Objektivi i Murinjos, kërkon ribashkimin me Mesut Ozil

Zhoze Murinjo po kërkon të përforcojë skuadrën në merkaton e janarit dhe siç citojnë mediat ishullore, Mesut Ozil është objektivi i trajnerit portugez. Fantazisti i Arsenalit shënoi në fitoren e djeshme përballë Njukasëllit, ndërsa trajneri…

Hoakim Lëv: Ja çfarë nuk ia fal dot Ozilit!

Fakti që Mesut Ozil nuk e lajmëroi Hoakim Lëv për vendimin e marrë për t’u tërhequr nga kombëtarja gjermane, i ka lënë një shije të hidhur trajnerit të Gjermanisë. 29-vjeçari i Arsenalit vendosi të tërhiqej nga kombëtarja, duke akuzuar…

Lëv: Ozil më ka zhgënjyer, ia mbylli dyert vetes

Hoakim Lëv ka folur mbi mundësinë e një rikthimi të Mesut Ozil në kombëtaren gjermane. Ai u tërhoq nga përfaqësuesja dhe hodhi akuza për racizëm dhe mos respektim të tij, për shkak të origjinës turke. Trajneri i Gjermanisë ka folur për këtë…

Hoakim Lëv: Nënvlerësuam çështjen e Ozil, por ai e teproi

Mbasi ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për miqësoret me Francën dhe Perunë, Hoakim Lëv është ndalur te mesfushori Mesut Ozil, i cili vendosi të tërhiqej nga kombëtarja gjermane mbas kritikave të shumta. “Mesut nuk më ka…

Situata me Mesut Ozil, Emeri kundër të gjithë kritikëve

Ozil është kthyer në një çështje pas polemikave dhe tërheqjes së tij nga kombëtarja gjermane. Të gjithë kanë shprehur mendimin e tyre, shumë e kanë sulmuar lojtarin e Arsenal me prejardhje turke, por ka dhe nga ata që i kanë dalë në krah. I…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online