Hoakim Lëv: Nënvlerësuam çështjen e Ozil, por ai e teproi

0

Mbasi ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për miqësoret me Francën dhe Perunë, Hoakim Lëv është ndalur te mesfushori Mesut Ozil, i cili vendosi të tërhiqej nga kombëtarja gjermane mbas kritikave të shumta.

“Mesut nuk më ka telefonuar deri më tani. Vendimin e tij duhet ta pranoj, por ai e teproi pak me akuzat për racizëm. E nënvlerësuam impaktin që do të kishte çështja e tij me mediat, sepse ishim të impenjuar me përgatitjet për Botëror.

Ju siguroj që nuk ka patur kurrë sulme ose deklarata racistë në skuadrën tonë. Kjo gjë na dhemb ne të gjithëve, por edhe Ozilit”, përfundon trajneri i Gjermanisë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.