“Ozil është jetik për Arsenalin”, mbrojtësi mesazh trajnerit

0

Mesut Ozil dhe trajneri i Arsenalit, Unai Emeri, nuk kanë raporte të mira me njëri-tjetrin dhe ylli gjerman shpeshherë është ulur në stol. Me të në fushë Arsenali ka një rekord shumë pozitiv, pasi i ka fituar të gjitha takimet dhe ka dalë barazim vetëm me Liverpulin kryesues.

30-vjeçari është lojtari më i paguar tek Arsenali, ku përfiton 350 mijë sterlina në javë. Lojtarët e “Topçinjve” e shohin Ozilin si lider dhe këtë gjë e ka pranuar dhe mbrojtësi i ardhur nga Dortmundi, Sokratis. Greku i ka thurur elozhe Ozilit, duke e shpjeguar mendimin e tij.

“Mesut është jetik për Arsenalin. Një lojtar me cilësitë e tij i duhet çdo skuadre. Kur i pason topin, je i sigurt, pasi ai nuk e humbet asnjëherë. Shpresoj të jetë deri në fund të sezonit në formën fizike optimale, pasi vetëm me të do të arrijmë tek objektivat tona”, përfundoi Sokratis.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.