Browsing Tag

Meksike

VIDEO | Dos Santos heroi: SHBA lojën, Meksika trofeun

Meksika ia ka dalë të fitojë Gold Cup, pasi ka mposhtur në finale Shtetet e Bashkuara të Amerikës me rezultatin minimal 1-0. Autori i golit të vetëm ka qenë sulmuesi Xhovani Dos Santos, i cili shënoi në pjesën e dytë. Meksikani u tregua i…

VIDEO | Tani e ka vulosur, Maradona është i “çmendur”

Dorados Sinaloa arriti një fitore me rezultatin 2-3 përballë Zakatekas Mineros, ekip që renditet në vendin e tretë në divizionin e dytë të futbollit meksikan. Trepikësh i rëndësishëm për ekipi i drejtuar nga Diego Maradona, ndërsa ky i…

Gjermania mposht Meksikën dhe sfidon Kilin në finale

Gjermani   4 Meksikë    1 Shënues: Goretzka 6’, 8’, Verner 59’, Xhouns 90+1’/ Fabian 89’ Një fitore bindëse 4-1 i ka dhënë Gjermanisë një biletë për në finalen e Kupës së Konfederatave. Të besuarit e Lëvit e…