Browsing Tag

Marselo

Koha e spastrimeve te Reali, 17 lojtarë me valixhe në duar!

Reali i Madrid është padyshim mbreti i merkatos aktualisht, me "Los Blancos" që kanë shpenzuar më shumë se 300 milionë euro për afrimin e pesë lojtarëve. Tashmë në "Bernabeu", duket se ka ardhur koha e spastrimeve dhe lojtarët që janë me…

Marselo në dilemë, Reali nis kontaktet me afrikanin

Reali i Madridit vazhdon punën për të përforcuar ekipin për sezonin e ri. Rikthimi i Zinedin Zidan në stol ka ndryshuar shumë gjëra. Një prej tyre është Marselo. Braziliani ishte pranë largimit nga “Los Blancos” dhe destinacioni tij ishte…

Plas te Reali, sherr mes dy yjeve të skuadrës

Sa vjen e përkeqësohet situata te Real Madrid. Së fundmi media spanjolle “AS”, raporton se në stërvitjen e së shtunës pati një konflikt fizik midis kapitenit Ramos dhe brazilianit Marselo. Konflikti filloi për një arsye qesharake. Sipas…

“Boll më”, Marselo shkund Realin dhe kërkon largimin

Mbrojtësi brazilian Marselo po përjeton një nga momentet më të errëta të karrierës së tij. Futbollisti 30-vjeçar ka humbur vendin në formacionin e Real Madrid, pasi trajneri Santiago Solari preferoi të luajë që nga minuta e parë me të riun…

Marselo drejt largimit? Reali piketon pasardhësin e brazilianit

Florentino Perez vazhdon punën për përforcimin e Realit të Madridit, që po kalon një nga momentet më të vështira të viteve të fundit. Fitorja e Botërorit të Klubeve solli pak qetësi në kampin madrilien, ndërsa tashmë janë hedhur sytë nga…

Ideja e fundit, shkëmbim lojtarësh mes Juves dhe Realit

Juventusi dhe Reali i Madridit kryen në verë një nga operacionet më të mëdha të merkatos, duke arritur marrëveshjen për transferimin e Kristiano Ronaldos. Një gjë e tillë mund të përsëritet që në merkaton e janarit. Siç citon…

Perez në siklet, Marselo kërkon largimin në janar

Pas largimit të Kristiano Ronaldos dhe krizës së fillimit të sezonit, Reali i Madridit mund të humbasë një tjetër lojtar të rëndësishëm. Siç citon “Tuttosport”, Marselo i ka kërkuar largimin presidentit Perez dhe dëshira e tij është…

Juventus nuk i ndahet Realit, gati plani për Marselon

Juventus nuk ndalet dhe vazhdon punën për të ardhmen. Bardhezinjtë pëlqejnë brazilianin Marselo dhe po përgatisin planin për të mbërritur te mbrojtësi gjatë verës së ardhshme. 30-vjeçarit i skadon kontrata në vitin 2022 me Realin e…

Marselo rinovon: Këtu kam lojtarin më të mirë!

Real Madridi dje ka prezantuar vazhdimin e kontratës me Marselon. Mbrojtësi i majtë do të luajë në “Santiago Bernabeu” deri në vitin 2022. Askush nuk dyshonte se ai nuk do të firmoste, duke marrë parasysh faktin se është shumë i lidhur me…