Browsing Tag

Marco Giampaolo

Xhampaolo: Ky Milan ka cilësi, më pëlqyen Hernandez dhe Gabia

Milani u mposht nga Bajerni i Mynihut në miqësoren e zhvilluar në orët e para të ditës së sotme. Një gol i Goreckës në minutat shtesë të pjesës së parë vendosi sfidën e zhvilluar për ICC (International Champions Cup). Një lojë e mirë e…

Giampaolo drejt zyrtarizimit, ja si do luante Milani i tij

Emërimi i Marko Xhampaolos në postin e trajnerit të Milanit duket çështje ditësh, apo edhe orësh, ndaj mediat në Itali mundohen të analizojnë si do luajë Milani i ardhshëm. Gazzetta dello Sport shkruan se trajneri abrucez do të ndahet…

Maldini merr vendimin, Milani i ri nis e merr formë

Milani ka lënë pas zhgënjimin e faktit që nuk u kualifikua në Champions. Kuqezinjtë pësuan ndryshime, Gatuzo dhe Leonardo u larguan, ndërsa Maldini ka marrë një vendim. Ish-kapitenit legjendar iu propozua roli i drejtorit teknik, i lënë…

Pasardhësi i Gatuzos, Gazidis nis kontaktet me trajnerin e ri!

Milani dhe Xhenaro Gatuzo i ndanë rrugët e tyre një ditë më parë, me trajnerin italian që u largua nga stoli i kuqezinjve. Tashmë kanë nisur përgatitjet për Milanin e ri dhe çështja e parë që duhet zgjidhur është ajo e trajnerit të ri.…