E kryer | Cake lë Superioren, firmos në Maqedoninë e Veriut

Klisman Cake i dha fund bashkëpunimit 3-vjeçar me klubin e Tiranës. Qendërmbrojtësi është gati të nisë…

Kundërshtar special për Shkëndijën, shans për të shlyer gabimin

Shkëndija e Tetovës ka mësuar emrat e kundërshtarëve të mundshëm nëse kalon në raundin e tretë…

Renova mbulohet me para, klubi francez blen bomberin maqedonas

Renova ia ka dalë të arkëtojë një shumë rekord për kartonin e sulmuesit Vlatko Stojanovski. Sulmuesi…

Mici kërkon largimin, dy oferta nga “atdheu i dytë” e tundojnë

Gledi Mici mund të largohet nga Shkëndija në javët në vazhdim. Sipas “infOSport.mk”, mbrojtësi i kampionëve…

Sukses edhe për femrat kuqezi, mposhtin Maqedoninë në miqësore

Sot është luajtur një miqësore mes Shqipërisë Femra dhe Maqedonisë, ndeshje që është mbyllur me triumfin…

Shqiptarët specialistë asistesh në Maqedoni, Mici dhe dyshja e Renovës në “podium”

Kampionatit të Maqedonisë së Veriut i ka mbetur vetëm një raund për të ulur perden për…

Duro: Presidentët në Shqipëri rrahin trajnerët, në Maqedoni nuk ua di kush emrat

Shpëtim Duro ishte i ftuar në emisionin “Kampionët” në “Vizion Plus”, ku diskutoi në lidhje me…

Shkëndija zyrtarisht kampione, Renova “masakron” Pobedën me 9 gola

Shkëndija është zyrtarisht ekipi kampion i Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut.  Tetovarët mundën në…

Triumf me goleadë për Shkëndijën, Shkupi mposhtet ne transfertë

Janë luajtur pesë sfida të vlefshme për javën e 25-të të kampionatit maqedonas të futbollit, ku…

VIDEO | Bardhi nderon Maqedoninë e Veriut, Belgjika njeh vetëm fitore

Belgjika e ka pasur të lehtë të marrë tri pikët në transfertën qipriote. Eden Hazard dhe…

Shqipëria U-19 ndalet në barazim, nuk ka diferenca me Maqedoninë

Shqipëria U-19 ka zhvilluar një ndeshje miqësore përballë moshatarëve të Maqedonisë, sfidë që është mbyllur me…

“Viktima” e preferuar dhe sezoni i Shkëndijës, rrëfehet Emini

Ish-sulmuesi i Kukësit, Izair Emini po bën një sezon të shkëlqyer me Shkëndijën e Tetovës dhe…

Prishi kontratën me Flamurtarin, mesfushori nënshkruan në Maqedoni

Situata te klubi i Flamurtarit me vonesën e pagave ka bërë që disa lojtarë të largohen…

Zyrtarizim nga Turqia, Siljanovksi prezantohet tek ekipi ri

Mbrojtësi maqedonas, Goran Siljanovksi, është prezantuar ditën e sotme te skuadra e Rabotniçkit. Futbollisti maqedonas u…

Shkëndija kap majat, transferon futbollistin me vlerë 1 milionë euro

Shkëndija e Tetovës nuk di të ndalet këtë merkato dhe vazhdon të afrojë në skuadër lojtarë…

Lëvizje te Shkëndija, largimi i mbrojtësit shqiptar i paevitueshëm

Shkëndija e Tetovës duket se edhe këtë vit do të shpallet kampione në Maqedoni dhe kuqezinjtë…

Ofertat, Shkëndija dhe Ukraina, Besir Demiri i prek të gjitha

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Besir Demiri, ka qenë i ftuar në emisionin “Sportmania” në “TV Shenja”.…

Shkëndija dhe Struga për t’u marrë shembull, me “mision” të veçantë për festa

Shkëndija dhe Struga janë dy skuadra shqiptare në Maqedoni, që luajnë në liga të ndryshme, por…

Luftëtari “market”, Shkëndija synon mesfushorin

Shkëndija e Tetovës është në kërkim të një organizatori dhe kuqezinjtë nga Tetova kanë hedhur sytë…

Shkëndija ndalet në Strumicë, Shkupi prek fundin

Shkëndija e Tetovës është ndalur në një barazim pa gola në transfertën e vështira ndaj Akademisë…

Hap fals i Shkëndijës, Vardari përfiton dhe merr kreun e renditjes

Java e shtatë në kampionatin maqedonas ka pasur plot surpriza. Kampionët në fuqi të Shkëndijës kanë…

UEFA e zyrtarizon, kundër Maqedonisë luajmë në Strumica!

Për herë të parë në histori, Maqedonia do ta luajë një ndeshje kualifikuese jashtë Shkupit. Si…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online