Browsing Tag

Man Siti. Manchester City

Dëmtohet Sane, ndërlikohet transferimi në Bavari

Mançester Siti arriti ta mundë përsëri Liverpulin dhe të fitojë “Community Shield”. Por triumfi u shoqërua me një dëmtim tepër delikat. Leroi Sane doli me kokën poshtë nga fusha. Gjermani pësoi një lëndim dhe u detyrua të kërkonte…

E kryer | Kanselo është i Sitit, Danilo vishet bardhezi

Mediet italiane e bëjnë të kryer. Zhoao Kanselo do të jetë lojtari më i ri i Mançester Sitit. Portugezi është i parapëlqyeri i Guardiolës dhe më në fund spanjollit i plotësohet dëshira. Në këtë marrëveshje do të përfshihet edhe Danilo.…

Jo vetëm portier i zoti, Ederson dopietë në miqësore

Në fillimet e Tiki-Takas, Pep Guardiola i pati thënë Viktor Valdesit se aksionindo e niste ai. Mbrojtësit e qendrës do hapeshin në krah dhe portieri do të kishte dy pika pasimi për të nisur sulmin. Kjo ide e spanjollit te Barcelona, do të…

U mposht nga Ulvs, Guardiola nuk bezdiset dhe thur elozhe

Mançester Siti humbi mundësinë për të shtuar edhe një trofe në palmaresin e tyre, mjaft të pasuruar vitet e fundit. Skuadra e Guardiolës u mund 3-2 me penallti nga Ulvs në finalen e turneut miqësor, “Premier League Asia Trophy”. E gjithë…

Të çmendur pas “FaceApp”, te Man. Siti janë tjetër nivel

“FaceApp” është aplikacioni, që po çmend gjithë planetin. Ai nëpërmjet zgjuarsisë teknologjike arrin të krijojë një ide sesi do të dukesh pas shumë vitesh, në kohën e plakjes. Të gjitha rrjetet sociale janë pushtuar nga foto të tilla, duke…

Kapiteni i ri i Sitit, ja zgjidhja e Guardiolës

Pas ikjes së Vinsent Kompani ka mbetur pa pronar shiriti i kapitenit të kampionëve të Anglisë. Ka shumë raste që e vendos klubi se kush do të mbajë këtë rol në fushë, por te Siti nuk vlen aspak kjo mënyrë e të zgjedhurit. Pep Guardiola do…

Mendi e mbush kupën, gjykata angleze i shton një tjetër hall

Mbrojtësi i majtë i Mançester Sitit, Benzhamin Mendi, nuk po kalon një javë të qetë. Francezi është dëmtuar sërish dhe pritet të qëndrojë të paktën dy muaj jashtë jashtë fushave. Por, një tjetër problem i ka ardhur nga gjykata e rrethit të…