Browsing Tag

Lugano

VIDEO | Gjashtë javë pritje, Sadiku rikthehet te goli

Armando Sadiku është rikthyer të shënojë në kampionatin zviceran. Sulmuesi i Luganos zhbllokoi shifrat në minutën 40-të të ndeshjes ndaj Grasshopersit. Futbollisti shqiptar shfrytëzoi një harkim të Lavanshi dhe nuk gaboi pak metra larg…

U rikthye te goli, zviceranët vlerësim maksimal për Sadikun

Armando Sadiku ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë për Luganon në fitoren suprizuese në transfertën ndaj Lucernës që u mbyll me fitoren 3-0 të skuadrës së sulmuesit shqiptar. Lojtari i kombëtares ishte ai që hapi serinë e…

VIDEO | Sadiku gjen golin e parë pas rikthimit te Lugano

Sulmuesi kuqezi, Armando Sadiku u largua nga Levante për shkak të minutave të munguara dhe zgjodhi Luganon për të luajtur në pjesën e mbetur të sezonit. Problemet e shumta me dëmtimet nuk e kanë lënë sulmuesin të gjejë formën e tij më të…

Sadiku: Më kërkonin në Turqi e Spanjë, ja pse zgjodha Luganon

Armando Sadiku është rikthyer te Lugano në Zvicër. Sulmuesi shqiptar ishte i ftuar në emisionin “Zona Gol”, ku shpjegoi pse vendosi të rikthehej te skuadra, ku “shpërtheu” vite më parë. Dëmtimi në gju dhe aventura e “hidhur” spanjolle ishin…

Armando Sadiku rigjen buzëqeshjen: Faleminderit, Lugano!

Armando Sadiku kishte oferta edhe nga divizioni i dytë spanjoll, duke nisur nga Almeria, që kishte bërë edhe një ofertë zyrtare për huazim. Megjithatë, sulmuesi i kombëtares sonë ia bëri të qartë Levantes: nëse iki, e bëj për Luganon!…

VIDEO | Sadikun e do Lugano? Sulmuesi lëshon sinjalin e parë

Armando Sadiku u dëmtua në gusht dhe bëri një ndërhyrje në gju, ndaj edhe rikthimi i tij në fushat e blerta do të vonojë. Në muajin mars sulmuesin mund ta shohim në fushë, ndërkohë që së fundmi për të interesohet edhe Lugano. Në klubin…

Shpëtimi i Sadikut, në Zvicër zbulojnë “skenarin”

Armando Sadiku mund të shitej nga Levante, por një dëmtim në muajin gusht në miqësoren me Herenvenin e ka penalizuar sulmuesin e kombëtares. Rikthimi i tij në fushat e blerta do kohë, por në Zvicër raportojnë se mund të ketë një transferim…

Sadiku: Unë në Izrael? Vetëm interesim, asgjë konkrete!

Armando Sadiku flet për të ardhmen. Në një intervistë për “SuperSport” ai ka treguar alternativat që ka përpara dhe dëshirën për të luajtur në futbollin e rëndësishëm europian. “Ka disa interesime nga disa klube në Europë, sidomos pas dy…

ZYRTARE/ Tramexani lë Luganon, “shi” ofertash drejt tij

Paolo Tramexani nuk është më trajner i Luganos. Ish-ndihmësi i Xhani De Biazit në kombëtaren shqiptare ka vendosur ta mbyllë si hero, sepse në vetëm pak muaj në drejtim e ngjiti Luganon nga zona e ftohtë në vendin e tretë në renditje, duke…

Spektakël në Lugano, Sadiku gol dhe i kuq për… festimin

Lugano vazhdon të marshojë, Europa tashmë është e sigurt dhe Sadiku e Alisoki me golat e tyre po çmendin Superligën zvicerane. Sot Lugano barazoi 2-2 në shtëpi me Bazelin kampion, në një ndeshje spektakolare, me Bazelin që kryesonte 2-0…

Alioski “show”, Sadiku sheh Europën

Lugano godet sërish dhe sot ka marrë fitoren e tretë rresht në kampionat, duke mposhtur 2-1 Tunin. Një fitore e artë për Luganon, që i falet një sulmi perfekt, me dyshen shqiptare Alioski-Sadiku që funksionon në mënyrë perfekte. Sot…

Lugano sërish spektakël, dy shqiptarë bëjnë “namin”

Pas fitores qetësuese të javës së shkuar në Lucernë, Lugano ka ruajtur të njëjtin ritëm, duke fituar sot 4-2 ndaj Sionit. Ishte ndeshja e dyshes shqiptare Sadiku-Alioski, që bënë gjithçka vetë sot. Alioski shënoi 3 gola, dy prej të…

Sadiku, këtë radhë gol pa vlerë

Euforia e fitoreve të fundit duket se ka dëmtuar Luganon, që është rehatuar tani që ka kapur vendin e gjashtë në Superligën zvicerane. Sot skuadra e drejtuar nga Tramexani u shpartallua 5-2 në Tun, në një ndeshje pa histori. Dominim…

Super Sadiku i prish ditëlindjen Ajetit

Armando Sadiku duket sikur luan prej vitesh te Lugano, sepse tani nuk ndalet më. Sot sulmuesi i kombëtares sonë shënoi golin e fitores 1-0 që Lugano arriti në transfertë ndaj Sant Gallenit. Një fitore jetike, që e ngjit ndjeshëm në…

Festa e parë për Sadikun dhe Tramexanin

Paolo Tramexani dhe Armando Sadiku e nisën keq aventurën e re te Lugano, duke u mundur në Bazel, por ishte disfatë e pritshme, kundër skuadrës më të mirë në Zvicër. Sot erdhi reagimi, një fitore e madhe 3-0 ndaj Grasshopersit, një tjetër…