Browsing Tag

Lika

Vllaznia mban “senatorët”, rinovojnë dy futbollistë

Vllaznia u ngjit në Superiore pas një viti mungesë, duke u renditur në vendin e parë në grupin A në Kategorinë e Parë. Ekipi me traditë i futbollit shqiptar nuk po kalon vitet më të mira, por sezoni i ri në Superiore shihet me optimizëm nga…

Lika: Kemi të njëjtin objektiv, nuk ka asnjë justifikim

Vllaznia është e dënuar këtë edicion që të rikthehet në Superiore, të paktën kt është objektivi që shkodranët i kanë vënë ekipit të tyre. Ndeshja e radhës për kuqeblutë është takimi me Vorën, sfidë kjo e planifikuar për tu luajtur të shunën…

Lika: Dëmtimet problem, afrimi i fundit do të na bëjë punë

Hasan Lika ka një mision të vështirë, pasi duhet që ta ngjisë Vllazninë në Kategorinë Superiore që këtë edicion dhe ky është një objektiv i cili nuk duhet të diskutohet. Me skuadrën dje u bashkua dhe Eziamaka Kolins Ikena, i cili ishte…

Lika merr drejtimin, por sa shumë vështirësi ka në Shkodër

Vllaznia nuk ka asnjë minutë kohë për të humbur. Pas zgjedhjes së trajnerit të ri Hasan Lika, duhen nisur menjëherë përgatitjet për edicionin e ri, ku synimet do të jenë maksimale dhe të padiskutueshme për të gjetur rrugën drejt Superiores.…

Lika “shfryn”: Disa plehra shiten për 5 lekë!

Humbja ndaj Kukësit ishte deri diku e pritshme për Vllazninë, që edhe këtë sezon është në luftë për mbijetesë, por shkodranët i ka tërbuar arbitrimi i Eldorjan Hamitit, i cili nuk dha një penallti të dukshme në favor të Sukajt. Kapiteni i…

Luftëtari pa dy lojtarë në Laç, Lika tani e do edhe kupën

Luftëtari është skuadra e momentit në Superiore, me disa fitore rresht dhe lojë impresionuese. Tani që renditja është përmirësuar ndjeshëm, në Gjirokastër kanë luksin të shohin edhe nga kupa, kompeticion ku zakonisht nuk kanë synime…

Si quhesh, Hasan apo Mlladen?

Hasan Lika më 1 janar mbushi 58 vjeç. Një jetë me futbollin. Këtë ditëlindje mori urimet e zakonshme. Asnjë më shumë. Nuk është e drejtë. Torta i takon atij. Në dhjetor Luftëtari i tij i bëri të gjithë të flisnin me vete dhe të flisnin për…

Gilman Lika: Në Laç dua pikët para lojës së bukur

Kapiteni i Vllaznisë shpreson shumë në një paraqitje të mirë të skuadrës së tij përballë komshinjve veriorë, pasi sheh se morali është në rritje Gaspër Marku Vllaznia luan sot transfertën e tretë në këtë kampionat, luan “derbin” e…

Premtimi i kapitenit Lika: Do shihni një Vllazni të bukur!

Mesfushori i rikthyer në Shkodër ka besim se kuqeblutë do të tregojnë një tjetër “fytyrë” këtë sezon. “Shiriti? Do mundohem t’ua shpërblej të gjithëve” Gilman Lika, një nga emrat e spikatur të futbollit shkodran, që krahas Vllaznisë ka…

Zyrtare/ Vllaznia firmos me Likën, rinovon edhe Kruja

Pak nga pak Vllaznia po kompletohet, sepse sot është zyrtarizuar Gilman Liks. Mesfushori shkodran kishte mbyllur gjithçka më parë, por sot ka hedhur edhe firmën në kontratë. Anësori i majtë kërkon të ringjallet në shtëpi, pas një viti…

Tirana shlyen dy borxhe gjigante, vijnë dy rinovime

Përfundimisht klubi i Tiranës shleu gjithë borxhet e lojtarëve që ka pasur përpara vitit 2014 (dhjetor), kur aksionere ishte vetëm Bashkia. Ilion Lika dhe Erando Karabeci ishin të fundit që kishin 8 muaj rroga pa marrë (gati 100 milionë…

Shtubina larg Vllaznisë, Gilman Lika merr ofertën

Nuk ka pasur asnjë zhvillim të ri ditën e sotme në lidhje me Ndriçim Shtubinën, i cili dje lajmëroi divorcin me Vllazninë dhe sot ka shpjeguar edhe arsyet. Vllaznia nuk ka reaguar fare, as me ndonjë deklaratë në media, apo postim në faqen e…

Gilman Lika: Vllaznia, zgjedhja ime e parë

Gaspër Marku Një tjetër emër i lakuar ditët e fundit se mund të jetë në listën e merkatos së Vllaznisë, është edhe Gilman Lika. Mesfushori, që në kampionatin e kaluar luajti për Tiranën, ka mbyllur aventurën me bardheblutë dhe tashmë…

Merkato me shkodranë, Gilman Lika drejt Vllaznisë

Mesfushori ka mbyllur aventurën te Tirana dhe rikthimi i tij me fanellën kuqeblu duket punë e kryer Ashtu si për shumicën e skuadrave flitet shumë për merkaton, edhe te kuqeblutë në këtë periudhë kanë nisur të qarkullojnë emra të shumtë.…