Browsing Tag

Lewandowski

4 sherre në 4 vite, Levandovski mban rekord te Bajerni

Shpesh thuhet se një skuadër është si një familje, mirëpo si në çdo familje nuk mund të mungojnë situatat e tensionuara dhe sherret. Një i tillë ndodhi në seancën e djeshme stërvitore të Bajernit të Mynihut, ku protagonistë ishin Kingsli…

VIDEO: Mbreti Levandovski vendos rekord dhe rimerr fronin

Robert Levandovski shënoi golin e tij të 196 në Bundesligë në takimin e sotëm ndaj Volfsburgut. Shifër kjo që i jep zyrtarisht vendin e parë në listën e golashënuesve të huaj në kampionatin gjerman. Ky rekord mbahej prej vitesh nga…

Levandovski rekord dhe një shqetësim më pak për Bajernin

Bajerni fitoi mbrëmë Superkupën e Gjermanisë, duke shpartalluar 5-0 Aintrahtin në Frankfurt, një sinjal i qartë se edhe këtë sezon futbolli gjerman ka pronar dhe me interesante është Bundesliga 2 apo Liga 3. E veçanta e mbrëmjes së…

Acar te Bajerni, Kovaç i jep mesazh të prerë Levandovskit

Këtë verë është folur pa fund për Ronaldon, Hazardin, Bonuçin e shumë të tjerë, por duket se edhe te Bajerni ekziston një çështje, me Robert Levandovskin që tashmë ka dalë hapur dhe kërkon largimin. Megjithatë, Bajerni nuk ka ndërmend ta…

Fantazma Levandovski, në Gjermani i bëjnë gjyqin

Sulmuesi ka zhgënjyer totalisht në 180 minutat kundër Realit. Jup Hajnkes e mbron, por polaku në Champions ka qenë një dështim total këtë sezon Ishte minuta e 33-të e ndeshjes së kthimit për gjysmëfinalet e Champions League dhe Robert…

Myler-Levandovski spektakël, Bajerni është “uragan”

Verder Bremeni është fëlliqur shpesh nga Bajerni këto vitet e fundit, ndaj mision kryesor kishte daljen me kokën lart nga fusha sot në Mynih. Ia doli mbanë, pothuajse m,ori pikë, por kundër Bajernit humbja dinjitoze quhet sukses në…

Levandovski e Humels nuk do të luajnë ndaj Leverkuzenit

Robert Levandovski e Mats Humels do të mungojnë në sfidën e nesërme në rifillimin e Bundësligës, kundër Bajer Leverkuzenit. Të dy titullarët e Bajernit janë të dëmtuar dhe trajneri Jup Hainkes ka konfirmuar se nuk do të jenë pjesë e…

Levandovski “shpartallon” Armeninë dhe hyn në histori

Robert Levandovski është futur në historinë e futbollit polak. Sulmuesi i Bajernit të Mynihut ka shkruar emrin e vet në listën e rekordeve të Polonisë, duke u bërë shënuesi më i mirë i gjithë kohërave për vendin e vet. Sot Polonia fitoi…

Champions-i, arsyeja pse Leva kërkon largimin

Kritikat ndaj Ançelotit janë thjesht fillimi, sipas ekspertëve gjermanë, sulmuesi polak do të arrijë një trofe të rëndësishëm dhe s’është i sigurt te Bajerni Robert Levandovski e ka thënë fjalën e tij. Edhe pse përmes agjentit ai është…

Plas tek Bajerni, Leva sulmon shokët e ekipit

Polaku ka shfaqur pakënaqësi në adresë të shokëve të ekipit, që nuk e kanë ndihmuar sa duhet për t’u shpallur golashënuesi më i mirë në Bundesligë Kampionati gjerman ka javë që ka përfunduar, por jo polemikat. Sulmuesit të kombëtares…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online