Myler-Levandovski spektakël, Bajerni është “uragan”

0

Verder Bremeni është fëlliqur shpesh nga Bajerni këto vitet e fundit, ndaj mision kryesor kishte daljen me kokën lart nga fusha sot në Mynih. Ia doli mbanë, pothuajse m,ori pikë, por kundër Bajernit humbja dinjitoze quhet sukses në Gjermani.

Gondorf shënoi në minutën e 25-të për miqtë, që nisën të ëndërrojnë, por Tomas Myler barazoi në minutën e 41-të. Sa herë shënon ai, Bajerni nuk njeh humbje, me 74 fitore në 78 ndeshje!

Levandovski shënoi në minutën e 63-të, para se Syle të shënonte autogol në minutën e 74-t. Shpresë për Verderin? Vetëm dy minuta! Levandovski riktheu Bajernin përpara dhe Myler mbylli llogaritë në minutën e 84-t.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.