Browsing Tag

Leipzig

Pëlqehet sulmuesi i Gjermanisë, Napoli nis tratativat

Napoli është pranë akordit me Hirving Lozanon. Meksikani dëshiron transferimin në Serie A dhe ia ka bërë të qartë drejtuesve të PSV-së faktin që nuk dëshiron të qëndrojë, aq më tepër pas eliminimit nga Champions Liga. Aurelio De…

Kupa e Gjermanisë, Lajpcigu bën histori

RB Lajpcigu është finalisti i parë i Kupës së Gjermanisë, duke rishkruar historinë, sepse për herë të parë mbërrin në fund të këtij kompeticioni. https://twitter.com/RBLeipzig_EN/status/1120798909792686080?s=19 Sot RB fitoi 3-1 në…

VIDEO | Lajpcigu fundos Shalken, Volfsburgu me “pesë yje”

Kanë përfunduar katër nga pesë ndeshjet e javës së 26-të, të programuara për t’u luajtur ditën e sotme në Bundesligë. Bie në sy humbje e Shalke 04 në shtëpi ndaj Lajpcigut me shifrat 0-1, duke e çuar në gjashtë serinë e humbjeve radhazi për…

Çalhanoglu te Laipcigu? Vjen përgjigja befasuese për Milanin!

Hakan Çalhanoglu është një nga lojtarët më të preferuar të Xhenaro Gatuzos, por ky i fundit është pranë rikthimit në Gjermani. Për turkun interesohet Laipcigu dhe mediat italiane janë të sigurta për një akord mes Milanit dhe klubit gjerman:…

Verner nuk rinovon me Laipcigun, e ardhmja drejt Serie A?

Timo Verner është një nga premtimet më të mëdha të futbollit gjerman. Sulmuesi po bën mirë me Laipcigun, ndërsa këtë sezon ka shënuar 11 gola në kampionat deri më tani. Kontrata e Verner me Laipcigun skadon në verën e vitit 2020, por…

Liverpul-Keita, Lajpcigu vendos “mur”

Nabi Keita për momentin duket larg Liverpulit. Sipas mediave angleze, drejtuesit e Lajpcigut ua kanë bërë të qartë kolegëve të Premier Ligës se nuk janë të gatshëm ta shesin lojtarin nga Guinea, qoftë edhe për 100 milionë sterlina.…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online