Browsing Tag

kontrata

“Marrëveshja më e madhe në histori”, feston PSG

Nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist të madh, por PSG ka nënshkruar kontratën e verës. Kampionët e Francës kanë arritur një marrëveshje fantastike me firmën “Nike” deri në vitin 2032. Plot 80 milionë euro në vit do të përfitojë PSG nga…

Qetësohet Ançeloti, Napoli vlerëson “yllin” e ekipit

Napoli do të presë Xhenoan në shtëpi nesër, ndërsa të enjtën zhvillohet në Angli ndeshja e parë kundër Arsenalit në Ligën e Europës. Kalidu Kulibali është një nga mbrojtësit më të fortë në botë dhe është normale që të ketë shumë interes për…

De Rosi sfidon moshën, Roma ka gati “dhuratën”

Daniele De Rosi ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë në fitoren e vuajtur që ekipi verdhekuq siguroi në transfertën e veshtirë ndaj Torinos. Vështirë të besohet se kapiteni 35-vjeçar ka debutuar plot 17 vite më parë me klubin e…

E konfirmon Murinjo, Junajtid “blindon” De Gean

Gjatë viteve të fundit, David De Gea, ka qenë disa herë afër largimit nga “Djajtë e Kuq”. Gardiani ka pasur gjithmonë dëshirë të kthehet në atdhe, dhe farë mirë mund t’ia kishte dalë, po të mos ishte për një minutë vonesë në sistemin e…