Browsing Tag

Klodian Duro

Telushi: Goli meritë e trajnerit, ku i pa Duro 14 lojtarët?!

Bruno Telushi shënoi golin e katërt me fanellën e Partizanit dhe është shënuesi më i mirë i skuadrës së tij deri në këto momente. Mesfushori vlonjat nuk është se e kishte menduar diçka të tillë në fillim. Në emisionin “Gol pas Goli”, në…

Duro: Humbje e pamerituar, por nga ëndrrat vjen realiteti

Trajneri Klodian Duro ka komentuar për “Supersport” në ”Gol pas Goli” humbjen ndaj Skënderbeut. Numri një i stolit të kamzalinjve theksoi se ndeshja nuk e përligj rezultatin, por njëkohësisht thekson se ky është futbolli dhe se skuadra e…

Duro: Gabuam dhe reaguam, në fund Koliçi na mohoi fitoren

Klodian Duro ka keqardhje për barazimin me Flamurtarin, pasi mendon se i dhuruan gola kundërshtarit. Në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, trajner i Kamzës u shpreh: “Futbolli të merr dhe të jep, por ne nuk po na…

Sytë nga infermieria, a rrezikon Duro ndaj Flamurtarit?

Tre humbje radhazi për Kamzën, që numëron gjashtë pikë të grumbulluara deri më tani në kampionat. Situata në ekipin e drejtuar nga Klodian Duro nuk është e mirë, ndërkohë që të dielën kanë një tjetër përballje të vështirë. Flamurtari do…

Duro: Luftëtari e meritoi, vazhdojmë me kokën lart

Kamza regjistroi humbjen e tretë rresht, duke u mposhtur në Gjirokastër. Goli i Rapos vendosi ndeshjen, ndërkohë që trajneri Klodian Duro "qan" mungesën e golit. Ekipi nuk ka shënuar prej tre ndeshjesh, por trajneri i Kamzës është i bindur…

Duro nuk e diskuton Laçin: I sigurt, fitojmë ne!

Kamza është gati për Laçin dhe trajneri Klodian Duro në konferencën e sotme për shtyp është shprehur se nuk do të ndryshojë asgjë te skuadra e tij për takimin e radhës kundër kurbinasve. “Nuk do ndryshoj asgjë, thjesht do vazhdojmë lojën…

Duro: Fat që kam Plakun e Martinenën, jam trajner fitues

Klodian Duro e ka nisur mbarë me Kamzën dhe ndihet mirë. “Është ndjesi e mirë, jo vetëm rikthimi, por dhe vetë fitorja. Nuk është e lehtë në elitë, pasi  është një kampionat shumë i fortë. Është e vështirë të marrësh fitore. Jam i kënaqur,…

Duro: Jam i motivuar, dua të lë shenjë edhe si trajner

Klodian Duro është prezantuar si trajner i ri i Kamzës. Ish-trajneri i Kukësit, i cili pason Bledar Devollin në stolin e kamzalinjve, është shprehur se ka një skuadër me kontingjent të mirë lojtarësh, me të cilën do të mundohet të bërë…

Zyrtare: Kamza zgjedh Duron për pankinën

Tashmë ka marr formë zyrtare dhe Bledar Devolli do të zëvendësohet në pankinë nga Klodian Duro, i cili në të shkuarën ka drejtuar skuadrën e Kukësit, duke fituar edhe Kupën e Shqipërisë, që ishte trofeu i parë në histori për verilindorët.…