Browsing Tag

Kievo

Trajneri i ri, Kievo gjen pasardhësin e Venturës

Xhanpiero Ventura qëndroi vetëm katër ndeshje në krye të Kievos, ku regjistroi tre humbje dhe një barazim. Pikërisht pas pikës së parë të marrë në barazimin 2-2 kundër Bolonjës, ish-trajneri i Italisë dha dorëheqjen nga veronezët e vegjël.…

Dështoi te Italia, dorëhiqet edhe nga klubi i Serisë A

Rikthimi në aktivitet, pas dështimit në krye të Italisë, duke mos u kualifikuar në Botërorin 2018, zgjati fare pak. Xhanpiero Ventura u largua nga posti i trajnerit të Kievos. Njoftimi u dha nga klubi veronez, menjëherë pas barazimit…

VIDEO | Torino shpartallon Sampdorian, Sasuolo sheh Europën

Torino shpartalloi Sampdorian në transfertë më rezultatin 1-4, duke regjistruar rezultatin e gjashtë pozitiv rresht në kampionat. Tre humbje dhe tre fitore për ekipin e Maxarrit, që ngjitet në vendin e shtatë në kuotën e 17 pikëve. Beloti…

Kievo “nuk del pa lagur”, ja dënimi që do të marrë!

Kievo mund t’ia hedhë me një dënim të lehtë, pasi Prokuroria në Federatën Italiane të Futbollit kishte kërkuar heqjen e 15 pikë dhe dënimin e presidentit Luka Kampedeli për 36 muaj. Një dënim i rëndë nëse do të jepej. Gjithsesi së fundmi…

Ronaldo e “sakatoi”, Sorrentino e merr me humor

Stefano Sorrentino kreu një ndër ndeshjet më të mira të karrierës së tij. Portieri 39-vjeçari u bë “ferr” për sulmuesit e Juventusit me pritjet e tij. Por, nuk ishte e thënë që Sorrentino t’i gëzohej qoftë edhe një pikë. Një përplasje me…

Rekordi i Kievos, asnjë s’ia bënte Juventusit këtë!

Juventus ia doli të fitonte mes drithërimash përballë Kievos duke kthyer rezultatin. Bernardeski i dha tri pikët e para bardhezinjve në minutat shtesë, por dy golat e Kievos na rikthejnë 20 vite mbrapa. Luhej Peruxhia-Juventus dhe…