Rekordi i Kievos, asnjë s’ia bënte Juventusit këtë!

0

Juventus ia doli të fitonte mes drithërimash përballë Kievos duke kthyer rezultatin. Bernardeski i dha tri pikët e para bardhezinjve në minutat shtesë, por dy golat e Kievos na rikthejnë 20 vite mbrapa. Luhej Peruxhia-Juventus dhe përfundonte me rezultatin 3-4.

Ishte java e parë e sezonit të vitit 1998 dhe që nga ajo ndeshje, Juventus nuk kishte pësuar kurrë më shumë se një gol në javën e parë.

Stepinksi dhe Xhakerini ishin autorët e dy golave të Kievos në përballjen e sotme, ndërsa në ndeshjen e para 20 viteve, Bernardini dhe Hidetoshi Nakata (dopietë) shënonin në portën e bardhezinjve.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.