Video | Vjen goli i parë në Serinë A, Juventus kalon në avantazh

0

Tri minuta ka zgjatur rezistenca e Kievos përballë Juventusit. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh dhe autori i golit të parë në sezonin e ri të Serisë A, është Sami Kedira.

Pjaniç ka krosuar një top në zonë dhe mbas një rrëmuje në zonë, Kielini ka asistuar për mesfushorin gjerman, i cili ka goditur fort, duke kaluar në avantazh ekipin e Juventusit.

Kjo është ndeshja e parë në futbollin italian për Kristiano Ronaldon, i cili po aktivizohet në rolin e qendër sulmuesit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.