Browsing Tag

Kace

Hapet merkato, të reja për dyshen e kombëtares

Me fundin e sezonit vjen dhe hapja e merkatos, që ka nisur me të reja, sidomos nga legjionarët. Ergys Kaçe e ka përfunduar aventurën e tij te Panathinaikosi. Mesfushori i Kombëtares sonë do të rikthehet përsëri te kampionët e PAOK-ut, pasi…

VIDEO I pafati Kaçe, traversa i mohon një gol fantastik

Ergys Kaçe luajti për 90 minuta në takimin midis Panathinajkosit dhe Ksanthit. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2 – 2, me ekipin vizitor që barazoi shifrat në minutën e shtatë të kohës shtesë. Mesfushori shqiptar ishte shumë pranë shënimit…

Basha dhe Kaçe ndahen në paqe, Manaj e nis nga stoli

Tre shqiptarë kanë luajtur në takimin midis Aris dhe Panathinakos.  Dy mesfushorët e kombëtares Migjen Basha dhe Ergys Kaçe u vunë përballë njëri-tjetrit që nga minuta e parë, ndërsa Mërgim Mavraj u fut si zëvendësues gjatë pjesës së dytë.…

Kaçe: Ishim të pafat, mos harroni si e nisëm

Ergys Kaçe luan edicionin e tij të dytë te skuadra e Panathinaikos. Në ndeshjen me AEK-un, korçari zbriti në fushë në minutën e 63-të, por skuadra e tij nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0. Pas ndeshjes, lojtari i Kombëtares kuqezi ka…

Selaniku “zjarr”, PAOK gjunjëzon Panathinaikosin

Tetë ndeshje, 8 fitore dhe kreu i mbërthyer fort, edhe pse 2 pikë penalizim ndoshta do të peshojnë deri në fund të kampionatit. PAOK ka fituar edhe sot, duke mposhtur 2-0 Panathinaikosin e “ish”-it Ergys Kaçe, i cili luajti në fundin e…

Kaçe qëndron te Panathinakosi, të gjitha detajet!

Ergys Kaçe do të vijojë aventurën e tij me Panathinakosin në Greqi. Mesfushori shqiptar, që u huazua në fazën e dytë të sezonin e shkuar në Athinë, pasi kartoni i tij është ende në pronësi të PAOK-ut, u aktivizua vetëm 10 ndeshje, por…

Kaçe-Panathinaikos, “martesa” do të rinovohet

Ergys Kaçe rilindi në Athinë këtë pranverë, duke luajtur në huazim te Panathinaikosi, ku e nisi 10 herë nga minuta e parë dhe rendimenti i tij u pëlqye shumë. Mesfushori shqiptar ishte në huazim nga PAOK-u, që i bëri nder si Kaçes, ashtu…

Kaçe në Athinë, bisedime me Panathinaikosin

Moment vendimtar për të ardhmen e Ergys Kaçes, i cili dje shkoi më kot në Qipro, sepse transferimi tek APOEL-i u prish nga tifozët ultras, si pasojë e fotos së famshme të Kaçes me bluzë të UÇK-së. Sot Kaçe është në Athinë, ku po bisedon…

Çmenduri, një bluzë e UÇK-së largon Kaçen nga Qiproja

Ergys Kaçe udhëtoi pasditen e djeshme për në Nikozi, për të firmosur një kontratë huazimi 6-mujor nga PAOK te APOEL. Në fund, nuk u bë asgjë dhe mesfushori shqiptar ka marrë avionin e kthimit për në Selanik. Arsyeja? Një foto e vjetër…

Ergys Kaçe huazohet në Qipro

Merr fund përkohësisht karriera e Ergys Kaçes në Greqi, sepse vjen një tjetër huazim, këtë radhë në Qipro. Bëhet fjalë për APOEL Nikozinë, një ndër klubet më të mëdhenj në Qipro, që ka arritur marrëveshjen me PAOK-un për huazim deri në fund…

Kaçe nuk luan, Panionios i bën ofertë PAOK-ut

Ergys Kaçe është në planet e Aleksandar Stanojeviç, sipas PAOK-ut, por vetëm në teori, sepse dje në Doneck kundër Olimpikut mesfushori ynë nuk ishte as në stol. Natyrisht, menaxheri i tij menjëherë ka nisur punën për t’i gjetur një ekip…

Menaxheri i Kaçes synon të blejë… Iraklisin

Ergys Kaçe dhe PAOK, binom i pandashëm për momentin. Ky ishte verdikti i drejtuesve të klubit nga Selaniku dhe kjo vërtetohet edhe nga fakti që mesfushori ynë është përfshirë në listën e federimit për ndeshjet e turit të tretë në Europa…

“Lumë” ofertash për Kaçen, vjen vendimi i PAOK-ut

Ergys Kaçe qëndron, ikën, në pikëpyetje? Më në fund po hidhet dritë mbi të ardhmen e mesfushorit të kombëtares sonë, i cili është pjesë e PAOK-ut, por ka shumë oferta dhe nuk dihet ende a do të qëndrojë në Selanik, mbi të gjitha për faktin…

Kaçe: Luhatje normale, i lumtur për rikthimin

Mesfushori Ergys Kaçe është rikthyer në kombëtare, pas një mungese disi të gjatë, ndërsa tashmë shpreson të mos largohet më. Për këtë duhet të bindë trajnerin De Biazi se ka ndryshuar në çdo drejtim, ashtu si ia doli të bindë PAOK-un se ka…