Browsing Tag

Julian Ahmataj

VIDEO | Luftëtari e ka edhe me gjykimin, a ishte kjo penallti?

Luftëtari u eliminua nga Kupa dhe dukshëm lojtarët dhe drejtuesit ishin të mërzitur pas humbjes 5-3 me Tiranën. Sot klubi bluzi doli me një deklaratë, teksa thuhej se do bëhej analizë e thellë dhe do të kishte edhe masa. Pakënaqësitë më të…

Ahmataj nuk i “qan” mungesat: Momenti i të rinjve!

Luftëtari do kërkojë të mos dalë pa pikë nga Durrësi me Teutën. Nuk do të jetë aspak e lehtë, duke pasur parasysh që lojtarë si Behar Ramadani, Rustem Hoxha dhe Oltion Rapa nuk do të jenë nën urdhrat e stafit teknik në këtë përballje.…

Ahmataj: Përgëzoj Memën, Tirana na bllokoi sulmin

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të takimit të parë të gjysmëfinales së Shqipërisë. NDESHJA –“Duhet të rikthehemi shumë në kohë që të gjejmë një gjysmëfinale që…

Ahmataj: Bakaj s’ka pse rëndohet, bravo djemve!

Julian Ahmataj, trajneri i Luftëtarit, pas ndeshjes me emisionin Gol pas Goli në Supersport deklaroi: “Ishte një ndeshje e vështirë, merita është e djemve. Kemi të rinj që janë e ardhmja. Ata madje ndikuan edhe te rezultati. Pësuam një gol…

Ahmataj: Ka diçka që lojtarët duhet ta ngulitin në kokë!

Luftëtari, pas fitores me Laçin në shtëpi, do të udhëtojë drejt Vlorës me synimin për të marrë pikë edhe ndaj Flamurtarit. Sot ka dalë para mediave trajneri Julian Ahmataj, i cili kërkon angazhim nga futbollistët e tij. “Duhet t’i luajmë…

Fili synon rikthimin te goli, Ahmataj merr masa për dëmtimet

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, është i bindur se përmirësimi i pozitës në renditje nuk do të ndikojë ulë impenjimin e lojtarëve të tij për pjesën e mbetur të sezonit. Në daljen për shtyp që i paraprin transfertës së nesërme ndaj…

Ahmataj: Nuk merrem me arbitrat, të shmangim gabimet

“Nuk jam marrë asnjëherë me arbitrat. Nëse ka qenë i rregullt, më vjen keq. Nëse ka qenë i parregullt, nuk kam çfarë them. Do na ndihmonte shumë po të ishte i vlefshëm”, u shpreh Julian Ahmataj në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport,…

Ahmataj: Ja çelësi i suksesit! E vërtetuam që nuk ka aleancë

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”. Tekniku elbasanas ka vlerësuar lojën e skuadrës së tij, por për Ahmatajn situata e Luftëtarit është ende shumë e vështirë dhe djemtë e tij duhet…

Ahmataj: Kemi vetëm një problem, ja ç’u thashë lojtarëve

Julian Ahmataj, trajneri i Luftëtarit, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pranoi rezultatin e takimit me Tiranën, edhe pse skuadra e tij ishte në avantazh deri në minutat shtesë. “Duhet të pranojmë rezultatin e fushës. Kishim një…

Ahmataj: Po luftove merr rezultate, besojmë te mbijetesa

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj ka folur për “RTSH Sport” para ndeshjes së nesërme kundër Flamurtarit, një sfidë shumë e vështirë për skuadrën e tij. Megjithatë, trajneri u shpreh optimist për një rezultat pozitiv, si dhe për…

Ahmataj: Duhet vazhdimësi, ju tregoj pikën më të fortë

Julian Ahmataj, trajneri i Luftëtarit, pas fitores me Laçin në transfertë foli në një lidhej direkte në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. “Nuk kam bërë asgjë në këto ditë, thjesht vura lojtarët në pozita pune. Duhet të kemi luftëtarë…

Çështja e trajnerit, Luftëtari del me njoftim

Gentian Mezani, sikurse dihet, e ka mbyllur me Luftëtarin. Trajneri vlonjat u largua nga bluzinjtë, ndërkohë që momentalisht në Gjirokastër ndodhet Julian Ahmataj. Palët janë në bisedime dhe pritet zyrtarizimi. Klubi i Luftëtarit ka dalë…

Shpëtim Duro-Julian Ahmataj, duel për t’u rikthyer në stol

Shpëtim Duro dhe Julian Ahmataj janë dy emrat e trajnerëve që po lakohen për të marrë drejtimin e skuadrës së Shkupit. Largimi i Zekerija Ramadanit, i cili e nisi kampionatin me dy barazime dhe u eliminua nga Kupën, i ka lënë bardhekaltrit…