Browsing Tag

Granit Xhaka

Kosielni i bën nder Xhakës, klubi gati ta gradojë

Granit Xhaka e ka provuar në jo pak raste të veshë shiritin e kapitenit te skuadra e Arsenalit, por sezonin e  ardhshëm mesfushori me origjinë shqiptare mund të gradohet si kapiteni i parë i “topçinjve”. Mediet angleze bëjnë të ditur se…

Xhaka tek Atletiko? Kjo lëvizje e Arsenalit i vë “vulën”

Granit Xhaka përflitet shumë për një largim të mundshëm nga Arsenali këtë verë. Niveli i lartë i treguar prej tij ka bërë që Interi dhe Atletiko Madridi të interesohen për ta blerë. Me “topçinjtë” ai është shndërruar në një prej lojtarëve…

Xhaka lë pas Ramsejn dhe Ozil, vlera e shqiptarit kap majat

Granit Xhaka është një ndër lojtarët më të rëndësishëm në ekipin e Arsenalit dhe kjo gjë është konfirmuar dhe në këtë sezon, ku i ka luajtur të gjitha takimet në Premier Ligë si titullar dhe në vetëm tre raste është zëvendësuar. Përveçse…

Xhaka: Botërori Zvicrës mori fund pas ndeshjes me Serbinë

Granit Xhaka është rikthyer të flasë për ecurinë dhe ngjarjet që shoqëruan Botërorin e përfaqësueses zvicerani. Në një intervistë për “Aargauer Zeitung”, mesfushori ka dhënë disa deklarata mjaft të forta në lidhje me debatin e madh që u hap…

VIDEO | Eurogol i Xhakës, Arsenali kthen rezultatin

Arsenali po përballet me Kristal Palas në transfertë, ndërkohë që Granit Xhaka sapo ka shënuar një eurogol. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve, të cilët shënuan me anë të Luka Milivojeviç në minutën e parë shtesë të pjesës së…

Granit Xhaka e ka festë sot, Taulanti i bën urimin special

Sot është një ditë e shënuar për Granit Xhakën. Mesfushori i Arsenalit feston 26-vjetorin e lindjes dhe sigurisht që urimet dhe dhuratat për të janë të shumta. nuk mund të mungojë një urim special nga ana e të vëllait, Taulantit. “Si…