Browsing Tag

Gian Piero Gasperini

Gasperini: Ne ekip që vrapojmë? Boll me këtë histori!

Atalanta luan nesër në darkë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit dhe jo vetëm. Zikaltrit nga Bergamo janë një fitore larg kualifikimit në Champions Ligë. Diçka magjike për ekipin e Gasperinit, që ka një bërthamë të fortë prej 3 vitesh,…

Roma vendos, ofertë super për trajnerin e surprizave

Klaudio Ranieri do të zhvillojë të dielën kundër Parmës ndeshjen e fundit në drejtimin e Romës. Verdhekuqtë kanë negociuar gjatë kësaj kohe me shumë emra të rëndësishëm, por më në fund e kanë bërë zgjedhjen e tyre. Xhan Piero Gasperini…

“Unë i acaruar? Më jepni kohë sa të heq maskën!”

Atalanta humbi një shans të artë për t’iu bashkuar Milanit në vendin e katërt. Ekipi bergamask nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola kundër Empolit në shtëpi. Berisha dhe Gjimshiti nuk u zgjodhën titullarë nga trajneri Gasperini për…