Browsing Tag

Gentian Selmani

Selmani i jep fund te Laçi, firmos në Turqi

Kategoria Superiore ka humbur një ndër portierët më të mirë të viteve të fundit. Gentian Selmani është prezantuar ditën e sotme te klubi turk i Menemensporit, që militon në Ligën e parë, divizioni i dytë ky për nga rëndësia në Turqi.…

Selmani i prerë: Pa besim, s’kemi as pse hyjmë në fushë!

Portieri i kurbinasve do të ketë punë ndaj izraelitëve. Hapoel Ber Sheva ka marrë vlerësimin maksimal në kampin bardhezi. Edhe pse favorit është kundërshtari, Selmani thekson se duhet të kenë besim. “Mendoj se është një short i fortë, na…

Selmani: Mendoj vetëm për Laçin, të bashkuar ia dalim!

Gentian Selmani, kapiteni i Laçit, vlerëson Hapoel Ber Sheva, rivalin e kurbinasve në Europa League. Gjithsesi ai thekson se nuk i druhen kundërshtarit dhe do të bëjnë maksimumin. Sigurisht duhet bërë një lojë e mirë në grup që të shkohet…

Radha e Selmanit, lëshon kushtrimin për tifozët

Laçi po përgatitet për ndeshjen me Tiranën dhe sikurse dihet i gatshëm për këtë takim është edhe sulmuesi Nikola Okpotu. Nigeriani e ka shlyer pezullimin prek kartonëve dhe i vetmi shqetësim për trajnerin Starova është mbrojtësi Sebastian…

Selmani motivon Laçin, të reja mbi gjendjen e Majkëll Ngo

Tirana dhe Laçi do të luftojnë fort mes tyre për të siguruar fitoren. Ndeshja e kampionatit zhvillohet ditën e shtunë, ndërsa ekipet vijnë të karikuara në maksimum për këtë ndeshje. Bardheblutë duan të evitojnë ecurinë e mirë, ndërsa…

FSHF lumturon vogëlushët, merr pjesë dhe kapiteni i Shpresave

Periudhat e festave janë shumë të bukura për të gjithë, por ka dhe nga ata që vuajnë dhe kanë nevojë për ngrohtësi. FSHF ka vendosur të kryejë një gjest të bukur, duke u dhuruar disa momente fantastike fëmijëve jetimë. Në bashkëpunim me…

Nisi karrierën te Kastrioti, Selmani: Respekte!

Laçi fitoi një ditë më parë me Kastriotin dhe për Gentian Selmanin ishte një ndeshje e veçantë. Kapiteni i kurbinasve, para se të vishej bardhezi është aktivizuar me krutanët. Për të ka qenë eksperienca e parë si profesionist. Selmani…

Buzëqesh Memelli, rikuperohet një titullar te Laçi

Laçi po përgatitet për ndeshjen e radhës me Kastriotin. Të dielën prej orës 14:00 luhet kjo përballje, ndërkohë që ditën e sotme me grupin është bashkuar edhe kapiteni Gentian Selmani. Ai pritet të jetë titullar në takimin e radhës.…

Probleme për Selmanin, Bushi thërret një portier tjetër

I pafat Gentian Selmani, i cili ka ndjerë një shqetësim dhe ka lënë për momentin kombëtaren Shpresa. Kapiteni i Laçit, titullar i padiskutueshëm te kuqezinjtë, është një nga lojtarët më të rëndësishëm për trajnerin Alban Bushi. Por…

Humbja e parë, Selmani i jep zemër Laçit

Laçi ka pësuar humbjen e parë në kampionat dhe normalisht kjo e ka prishur disi atmosferën në kampin bardhezi. Gjithsesi do të vinte momenti që do të ndodhte diçka e tillë dhe kurbinasit duhet të mendojnë për ndeshje e radhës. Kapiteni…

Rikuperohet edhe kapiteni, Laçi më i plotë kundër Teutës

Laçi luan nesër me Teutën në stadiumin "Elbasan Arena", ndërkohë trajneri Artan Mërgjyshi ka marrë lajme të mira nga infermieria. Fillimisht u rikthye mbrojtësi Sebastian Toro, i cili gjatë javës kaloi një helmim. Probleme ka pasur edhe…

Selmani në “J Medical”, te Laçi qetësohen

Gentian Selmani humbi ndeshjen me Spanjën, ndërkohë që nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Alban Bushi as në takimin kundër Estonisë. Portieri i Laçit bëri rezonancën në Shqipëri dhe iu tha të pushonte disa ditë dhe më pas të niste…

E konfirmuar, Selmani humbet Spanjën

Shqipëria U21 do të përballet sot me Spanjën prej orës 19:00 në stadiumin “Selman Stërmasi”. Është takimi i parafundit për kuqezinjtë, që në këtë ndeshje nuk do të kenë të gatshëm portierin Gentian Selmani. “Gardiani” i Laçit ka pësuar…

Gentian Selmani befasohet, çfarë dhurate nga një spanjoll!

Gentian Selmani është kthyer në një lider te skuadra e Laçit, ku mban edhe shiritin e kapitenit. Portieri 20-vjeçar gjithashtu është pjesë e Shqipërisë U21 dhe për trajnerin Alban Bushi mbetet zgjedhja e parë për portën. Të enjten…