Browsing Tag

France Football

ZYRTARE: Modriç zbret nga “froni” Mesin dhe Ronaldon

“Topi i Artë” rikthehet në Ballkan pas 24 vitesh. Hristo Stoiçkov ishte “gjaknxehti” i fundit që kishte fituar çmimin prestigjioz. Bullgari triumfoi në vitin 1994, duke lënë pas një dyshe ikonike si: Roberto Baxho dhe Paolo Maldini.…

“Topi i Artë” versioni U21, ja lista me 10 kandidatët

“France Football” revista franceze që publikon çmimin e “Topi të Artë”, ka ardhur me një çmim risi për këtë vit. “Trofeu Kopa” e ka marrë emrin në nderim të legjendës së futbollit francez Rajmond Kopa dhe do t’i jepet në mënyrë të…

Champions League top11, Mesi në stol

Kush e fiton Topin e Artë 2017? Qartësisht jo Leo Mesi. Revista franceze France Football, e cila jep edhe verdiktin e fituesit të Topit të Artë, ka lënë sulmuesin e Barcelonës jashtë formacionit ideal të edicionit të fundit në Champions…