Champions League top11, Mesi në stol

0

Kush e fiton Topin e Artë 2017? Qartësisht jo Leo Mesi. Revista franceze France Football, e cila jep edhe verdiktin e fituesit të Topit të Artë, ka lënë sulmuesin e Barcelonës jashtë formacionit ideal të edicionit të fundit në Champions League.

Argjentinasi, autor i 11 golave në këtë kompeticion, vetëm një gol më pak se Kristiano Ronaldo, është lënë në stolin e rezervave, duke humbur qartësisht betejën e përjetshme me Ronaldon, i cili natyrisht do të fitojë Topin e Artë këtë vit.

Në formacionin e France Football dominojnë Reali dhe Juventusi, me nga 4 lojtarë, ndërsa të tjerët janë Fabinjo e Lemar nga Monako dhe Nejmar nga Barcelona.

Trajneri më i mirë është natyrisht Zinedin Zidan, ndërsa në stol janë tre lojtarë të Juves dhe tre francezë, pasi është France Football.

France Football's Champions League team of the season

FORMACIONI MË I MIRË (4-3-3)

Bufon (Juventus)

Dani Alvesh (Juventus)

Sergio Ramos (Real Madrid)

Bonuçi (Juventus)

Marselo (Real Madrid)

Fabinjo (Monaco)

Modric (Real Madrid)

Lemar (Monako)

Dibala (Juventus)

Nejmar (Barcelona)

Kristiano Ronaldo (Real Madrid)

STOLI: Ter Stegen (Barcelona), Chiellini (Juventus), Mendi (Monako), Kedira (Juventus), Messi (Barcellona), Mandzukic (Juventus), Benzema (Real Madrid) e Mbapé (Monako).

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.