Browsing Tag

Franc Veliu

Edhe kapiteni lë Flamurtarin, Kosova e pret

Flamurtari njeh vetëm largime. Agustin Torasa dhe Elton kanë firmosur të Tirana dhe presin t’u bashkohet edhe Idriz Batha, kurse Emiljano Musta është prezantuar te Kukësi. Edhe një pjesë e mirë e lojtarëve të tjerë kanë oferta të…

Veliu kërkon Europën dhe pret rrogat, Kale tremb Tiranën

Flamurtari luan ndeshjen e fundit të sezonit në kryeqytet përballë Tiranës, e cila nga ana e saj ende nuk e ka siguruar mbijetesën. Në kuadër të këtij takimi, përpara mediave kanë folur Franc Veliu dhe Elton Kale. Fillimisht, foli mbrojtësi…

Veliu, “kundër” Lubanit: Fitore, por me lojë të bukur

Flamurtari pret nesër Skënderbeun në Vlorë, ndërkohë që para mediave kanë dalë zëvendëstrajneri Ergi Lubani, Franc Veliu dhe Arinaldo Rapaj. Krahu i djathtë i Dajës ka vlerësuar kundërshtarin dhe thekson se janë në garë për një vend që të…

Daja: E dominuam Kukësin, Veliu vlerë e shtuar në skuadër

Ilir Daja nuk nguroi që të përgëzonte skuadrën e tij pas fitores 2-1 ndaj Kukësit në Kamzë, duke theksuar se ishte një takim i dominuar. Për ”Supersport”, në emisionin “Gol pas Goli”, trajneri kryeqytetas analizoi përballjen me Kukësin dhe…