Browsing Tag

Formacionet zyrtare

Nica ndryshon Kastriotin, Shkëmbi bën vetëm një lëvizje

Kastrioti u mund thellë një javë më parë nga Tirana dhe do mundohet të reagojë kundër Teutës sot. Një takim që luhet prej orës 14:00 në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë-Krujës. Trajneri Stavri Nica ka bërë disa ndryshime në formacion, duke…

Alban Hoxha befasia e madhe, Mema zgjidh dilemën e vetme

Derbi Partizani-Tirana nis prej orës 18:00, ndërkohë që trajnerët kanë vendosur për formacionet. Ka surpriza, pasi Alban Hoxha do të jetë në fushë nga minuta e parë për Partizanin. Fillimisht në protokoll ishte Hoxha kapiteni, por më pas ka…

VIDEO | Skënderbeu pragmatist, Kamza vazhdon avazin

Skënderbeu ka marrë një fitore mjaft të vlefshme në shtëpi ndaj skuadrës së Kamzës. Korçarët triumfuan minimalisht me rezultatin 1-0, duke ju falur golit të shënuar në pjesën e parë me anë të Oto Xhon. Nuk ishte një sukses dhe aq i lehtë…

DIREKT | Kukësi në avantazh, mungon goli në Kamzë

Luhen dy ndeshjet e para të ditës së shtunë në Kategorinë Superiore. Kukësi do të presë në “Elbasan arena skuadrën e Luftëtarit. Verilindorët janë një nga skuadrat më në formë të momentin, pasi kanë marrë 3 fitore radhazi në kampion.…

Laçi mbetet i pathyeshëm, Kastrioti merr një pikë shprese

Ka përfunduar ndeshja në Fushë Krujë mes Kastrioti dhe Laçit në shifrat 1-1. Vendosin golat e brazilianit Roxher dhe mbrojtësit Fangaj, në një ndeshje që prodhoi shumë kartonë dhe pak raste për shënim., Pjesa e parë prodhoi më shumë…

Konfirmohen ndryshimet, si rreshtohen Kukësi e Tirana

Tirana dhe Kukësi kërkojnë fitoren e parë dhe do tentojnë ta marrin në stadiumin “Loro Boriçi”. Trajnerët, Cungu dhe Ze Maria, janë munduar të përzgjedhin formacionet më të mira dhe ndeshja e sotme është shumë e rëndësishme për ta.…

Asnjë surprizë, Shehi dhe Mërgjyshi zgjedhin luftëtarët

Skënderbeu dhe Laçi përballen mes tyre prej orës 19:45, ndërkohë që trajneri Orges Shehi ka përzgjedhur titullarët që do të zbresin në fushën e blertë. Ndeshja e katërt radhazi, që prej sifidës së Superkupës, që asgjë nuk ndryshon. Fili…