Konfirmohen ndryshimet, si rreshtohen Kukësi e Tirana

0

Tirana dhe Kukësi kërkojnë fitoren e parë dhe do tentojnë ta marrin në stadiumin “Loro Boriçi”. Trajnerët, Cungu dhe Ze Maria, janë munduar të përzgjedhin formacionet më të mira dhe ndeshja e sotme është shumë e rëndësishme për ta.

Shkodrani, në mungesë të Rrumbullakut, ka përzgjedhur Zguron për krahun e majtë. Një tjetër lëvizje është ajo e Limajt në mesfushë. Dzaria është ai që e nis nga stoli. Te Tirana ndryshim i vetëm është në të djathtë të mbrojtjes. Doka i ka lënë vendin Kërçikut. Në momentet e fundit është vendosur që Cake të luajë titullar, pasi Turtulli nuk ia ka dalë.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 3

E diel, më 2 shtator, ora 16:45
Stadiumi “Loro Boriçi”, Shkodër

KUKËSI-TIRANA

Kukësi: Frashëri – Maliki , Shameti, Cuculi, Zguro – Çyrbja, Limaj, Musolli, Uilliam – Harba, Rexhinaldo. Trajner: Armando Cungu.

Tirana: Lika – Kërçiku, Cake, Atinga, Hoxhallari – Hasani, Mauxhe, Kobinah, Karabeci – Sentamu, Blazhevski.  Trajner: Ze Maria

Delegat: Besnik Çela; Vëzhgues: Fiqiri Haxhiraj

Gjyqtarë: Juxhin Xhaja, Astrit Mahmuti, Alfred Shkreta, Kreshnik Barjamaj

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.