Nica ndryshon Kastriotin, Shkëmbi bën vetëm një lëvizje

0

Kastrioti u mund thellë një javë më parë nga Tirana dhe do mundohet të reagojë kundër Teutës sot. Një takim që luhet prej orës 14:00 në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë-Krujës. Trajneri Stavri Nica ka bërë disa ndryshime në formacion, duke nisur nga porta.

Puja do të jetë në mbrojtje të katërkëndëshit, ndërkohë që në të djathtë të prapavijës është pozicionuar Neziri. Në stol Domgjoni, kurse Patrik Bardhi e nis nga fillimi. Te Teuta ëshët rikthyer Progni dhe ka zënë vendin e tij në sulm.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 17

E diel, më 16 dhjetor, ora 14:00
Stadiumi “Redi Maloku”, Fushë-Krujë

KASTRIOTI-TEUTA

Kastrioti: Puja, Neziri, Shehi, Çela, Stijepoviç, Shehu, Ymeraj, Okebugu, Bardhi, H. Marku, Roxher. Trajner: Stavri Nica
Teuta: Hidi, Gjorgievski, Shkalla, Osmani, Hakaj, Gashi, Sidibe, Kallaku, Progni, Kamara, Latif. Trajner: Bledi Shkëmbi

Gjyqtarë: Juxhin Xhaja, Ermal Barushi, Orgest Grabova, Orlando Kuka

Delegat: Besnik Çela; Vëzhgues: Sazan Velçani

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.