Asnjë surprizë, Shehi dhe Mërgjyshi zgjedhin luftëtarët

Skënderbeu dhe Laçi përballen mes tyre prej orës 19:45, ndërkohë që trajneri Orges Shehi ka përzgjedhur titullarët që do të zbresin në fushën e blertë. Ndeshja e katërt radhazi, që prej sifidës së Superkupës, që asgjë nuk ndryshon. Fili është në stol, në pritje të debutimit.

Te Laçi, në krahasim me ndeshjen me Luftëtarin ka ndryshim, por trajneri Mërgjyshi ka përzgjedhur formacionin e pjesës së dytë, me Shtubinën në mesfushë. Mersinaj luan në qendër të mbrojtjes, kurse Fangaj në të djathtë. Kiliani Sebastian Toro dhe Marijan Altipamarkovksi janë grumbulluar për këtë takim.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 3

E premte, më 31 gusht, ora 19:45
Stadiumi “Skënderbeu”, Korçë

Skënderbeu-Laçi

Skënderbeu: Teqja, Vangjeli, Radas, Aliti, Abazi, Muzaka, Dita, Demte, Gripshi, Bregu, Krasniqi. (Në dispozicion: Dajsinani, Kaba Sambou, Oto Xhon, Fili, Pëllumbi, Ajzeraj, Lulaj). Trajner: Orges Shehi.

Laçi: Selmani, Fangaj, Mersinaj, Gjoni, Sefgjini, Eller, Jonuzi, Lushkja, Shtubina, Xhixha, Uzuni. (Në dispozicion: Hasanbelli, Prengaj, Dragoi, Smaçi, Altiparmakovski, Toro). Trajner: Artan Mërgjyshi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online