Browsing Tag

Federico Chiesa

Rinovim dhe rritje rroge, Fiorentina “blindon” yllin e ekipit

Fiorentina nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Federiko Kieza. Juventusi është gati të hapë thesin për shërbimet e një prej lojtarëve italianë më të talentuar, por vështirë të ndodhë diçka e tillë këtë verë. Drejtuesit e klubit nga Firence…

Kieza përfshihet në një aksident, godet një motoçikletë

Federiko Kieza është përfshirë në një aksident automobilistik ditën e sotme. Sulmuesi i Fiorentinës ka qenë duke ngarë makinën e tij tip Mini Cooper dhe gjatë pasdites është përplasur me një person që po lëvizte me motoçikletë. Nga ajo…

Italia përgjysmohet akoma më shumë, dëmtohet ylli i sulmit

Lajme jo të mira për kombëtaren italiane. Roberto Mançini duket se ka qenë i shqetësuar pas seancës së sotme stërvitore, teksa një ndër lojtarët më të rëndësishëm ka lënë grumbullimin si pasojë e një dëmtimi. Bëhet fjalë pikërisht për…

Duel për 100-milionëshin Kieza, çfarë gare edhe për Kante!

Federiko Kieza është lojtari i shumëkërkuar në merkato. Sulmuesi italian i Fiorentinës ndiqet nga klubet më të mëdha të Europë, ndërkohë që klubi vjollcë është i qartë  për këdo që do dhe i ka vendosur çmimin. Sulmuesi kushton 100 milionë…

“Çfarë përmirësimi, Kieza është Mbape i ri!”

Fiorentina po zhvillon një sezon pozitiv dhe mbi të gjitha një futboll shumë të bukur. Ekipi nga Firence renditet në vendin e dhjetë me 36 pikë, ndërsa është një hap larg finalës së Kupës së Italisë. Ndeshja e parë e zhvilluar në shtëpi…

Roma kërkon yllin e Serie A, ka një plan edhe për Zaniolon

Roma do të përballet nesër në mbrëmje kundër Portos në Portugali për të ruajtur fitoren e ndeshjes së parë. Nikolo Zaniolo shënoi një dygolësh në sfidën e zhvilluar në “Olimpico”, përpara se Adrian të mbante hapur shpresat e Portos.…

Interi nuk heq dorë, jo vetëm miliona për yllin italian

Ivan Perishiç do të jetë një nga largimet e Interit në fund të sezonit. Kroati zhvilloi një Botëror fantastik, por nuk po kalon një formë të mirë me klubin zikaltër. Vazhdueshmëria është një nga problemet e 29-vjeçarit, i cili “fiket”…