Browsing Tag

Eriksen

E ardhmja e Eriksen, Poçetino kapet “mat” nga gazetarja

Pikëpyetja më e madhe në kampin e Totenhemit është e ardhmja e Kristian Eriksen. Ylli danez po kërkohet me ngulm nga Reali i Madridit, por Totenhemi nuk preferon ta shesë. Megjithatë, vetë Eriksen ka shfaqur publikisht dëshirën e tij për…

Eriksen: Jam njeriu më me fat në planet!

Mesfushori i Totenhemit, Kristian Eriksen, i cili dha pasimin e gabuar që çoi te goli i anuluar i Sitit në shtesë deklaroi për BT Sport: "Jam një ndër njerëzit më me fat në planet në këtë moment. Mendova se mori fund, por ishte një ndeshje…

Specialist në asiste, Eriksen barazon rekordin e Bekam

Kristian Eriksen është prej vitesh një ndër lojtarët kyç të skuadrës së Totenhemit. Mesfushori belg është një futbollist i kompletuar i aftë të luajë në role të ndryshme të repartit të mesfushës. Krahas goditjes perfekte, danezi shkëlqen…

Eriksen drejt Madridit, Totenhem planifikon pesë goditje

Kristian Eriksen duket se do të jetë blerja e parë “Big” e Real Madridit në verë. Ylli danez nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën dhe Totenhemi është gati ta lërë të largohet, në mënyrë që të përfitojë diçka nga shitja e tij. Me paratë që…

Çmenduria e merkatos, Reali planifikon shkëmbimin e bujshëm

Reali i Madridit është futur në fazë rindërtimi dhe pas rikonfirmimit të Zidan në krye të pankinës, shumë emra pritet të largohen dhe disa të tjerë të vijnë. Emri më i përfolur është ai i Garet Bejl, me të ardhmen e yllit uellsian që mbetet…

Një danez për Realin, Zidan është një admirues i mesfushorit

Reali i Madridit ka filluar të mendojë për sezonin e ardhshëm dhe objektivi i vetëm i mbetur i “Los Blancos” këtë sezon, është të nisin bisedimet me lojtarët të kalibrit botëror për vitin tjetër. Pas Eden Hazard, një tjetër emër nga Premier…

PSG e tepron tani, 100 milionë për një mesfushor

PSG ende nuk e ka mbyllur merkaton dhe nga Anglia vjen një lajm se francezët po planifikojnë të bëjnë një ofertë për mesfushorin Kristian Eriksen të Totenhemit. Klubi anglez nuk ka bërë asnjë lëvizje këtë verë dhe me mbylljen e merkatos nuk…