Browsing Tag

Emiljano Musta

Musta: Zgjodha Kukësin prej Gjicit, Debreceni i kalueshëm

Emiljano Musta la Flamurtarin pas dy sezonesh dhe iu bashkua Kukësit. Lojtari i linjës së majtë, i cili luan edhe si mesfushor qendre, tregon se për të kaluar te verilindorët e bindi presidenti Safet Gjici. “Dy vitet e fundit isha pjesë e…

Emiljano Musta është “top”, kalon testet mjekësore

Kukësi ka zyrtarizuar dy lëvizje në hyrje dhe njëri prej tyre është mbrojtësi i majtë Emiljano Musta. Futbollisti nga Elbasani, ditën e sotme është shfaqur në kryeqytet dhe ka zhvilluar testet mjekësore, gjë që bëhet me dije edhe nga klubi…

Kukësi ia bën “bam”, zyrtarizohen afrimet e para

Kukësi ka nisur me lëvizjet në hyrje. Ditën e sotme është njoftuar se janë nënshkruar kontratat me dy futbollistë, portierin ilir Avdyli dhe mbrojtësin Emiljano Musta. I pari ka bashkëpunuar më parë me trajnerin Ernest Gjoka te Kamza,…

Musta e Avdyli afrimet e para, Uilliam në bisedime

Emiljano Musta e ka mbyllur bashkëpunimin me Flamurtarin dhe pritet që të mbetet në Superiore. Gjilani i ka bërë një ofertë, por kanë qenë verilindorët ata që e kanë kontaktuar prej kohësh dhe e kanë bindur anësorin e majtë. Gjithsesi duhet…

“Ti flet në fushë”, urim special nga Vlora dhe… Kukësi

Partizani u shpall kampion për të 16-n herë dhe kjo ndodhi pas fitores së djeshme në derbi. Mesazhet përgëzuese për lojtarët, stafin dhe drejtuesit nuk kanë munguar. Ka nga ata që e bëjnë diçka të tillë edhe publikisht, sikurse ka ndodhur…

“Pitbulli”, “Biberoni” dhe “Deputeti”: Musta…

Lojtarët e Flamurtarit nuk zhgënjejnë kurrë me postimet e tyre me doza humori në rrjetet sociale. Situata e rënduar me pagat ka prekur të gjithë futbollistët, por grupi qëndron i bashkuar dhe disa lojtarë mundohen të shtojnë optimizmin në…

Në Vlorë e kanë me gjykimin, Musta akuzon Laver Allën

Te Flamurtari nuk gjejnë qetësi dhe duket se po përsëritet situata e vjetshme me arbitrat. Pas takimit me Kukësin, në Vlorë kanë pretendimet e tyre edhe për takimin e djeshëm në Kupën e Shqipërisë kundër Tiranës. Liçaj në minutat shtesë…

“Jo po leva, jo po iksi”, Musta i befason të gjithë

Flamurtari ka probleme dhe këtë askush nuk e fsheh dot. Në fakt në Vlorë as mundohen ta bëjnë diçka të tillë. Administratori Sinan Idrizi u ka premtuar futbollistëve shlyerjen deri më 2 shkurt dhe një pjesë e lojtarëve kanë vendosur ta…

Flamurtari “humb” mbrojtësin, Daja e ka zgjidhjen

Flamurtari nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 kundër Teutës në shtëpi. Një takim i mbushur me polemika për gjykimin, që nuk nxori fitues. Në Vlorë duhet ta harrojnë sfidën me durrsakët dhe të mendojnë për të radhës kundër Kukësit. Do…