Browsing Tag

Edinson Kavani

Inter-Kavani një skenar i mundshëm, akordi nuk duket larg!

Juventusi e ka bërë zakon t’i prishë punë Interit dhe këtë metodë po e aplikon edhe këtë merkato. Bardhezinjtë janë futur seriozisht në garë për të sjellë Lukakun në Torino, ndërkohë që belgu është shumë i pëlqyer nga Antonio Konte.…

“Kam shumë punë për të bërë”, goleadori injoron Napolin!

PSG e këtij sezoni nuk ka qenë versioni më i mirë që mund të tregojë një skuadër me aq shumë yje. Francezët po dështojnë vit pas viti për të qenë të suksesshëm në Champions. Edinson Kavani është kthyer për t’i bërë një rezyme të shkuarës në…

Përplasja me Kavanin? Nejmar thyen heshtjen

Nejmar i ka dhënë fund heshtjes dhe ka folur për përplasjen me Edinson Kavanin, shokun e tij te PSG, gjatë ndeshjes miqësore, Brazil-Uruguai. Braziliani pësoi një ndërhyrje të ashpër nga ana e qendërsulmuesit dhe refuzoi faljen e tij.…

Përplasja Kavani-Nejmar, i pajton Mbape

Ndërhyrja e Edinson Kavanit ndaj Nejmar në miqësoren Brazil-Uruguai solli kritika të shumta, por Kilian Mbape i ka dhënë fund çështjes së shumë përfolur. Uruguaiani i zgjati dorën brazilianit, por ky i fundit refuzoi të pranonte ndjesën.…