Browsing Tag

Edinson Cavani

PSG, e ardhmja dhe Interi: Rrëfehet Edinson Kavani

Edinson Kavani ka edhe një vit kontratë me PSG dhe dëshiron ta respektojë atë. Interesimi për “El Matador” nuk mungon, madje Interi është gati të bëjë “çmenduria” për ta sjellë në Milano. Vetë 32-vjeçari ka sqaruar situatën dhe ka folur…

Shokohet Konte, një tjetër objektiv refuzon Interin

Interi nuk po arrin t’i dhurojë një sulmues të madh Antonio Kontes. Klubi zikaltër negocioi gjatë me Romelu Lukakun dhe Mançester Junajtid, por belgu është pranë transferimit tek ekipi i Juventusit. Plani B quhet Edison Kavani.…

PSG një “çarçaf” me largime, në listë dhe ylli i sulmit

Sezoni për PSG ka mbaruar dhe në “Parc de Princes” po bëhen gati për të seleksionuar skuadrën e vitit të ardhshëm. Trajneri Tomas Tuhel dhe drejtori sportiv Henrike po punojnë së bashku për të ndërtuar ekipin e vitit të ardhshëm, por edhe…

VIDEO | Mjafton Kavani, PSG vazhdon dominimin

PSG i ka mjaftuar një gol i Edinson Kavanit për të siguruar fitoren kundër Bordosë. Arbitri akordoi një penallti të dyshimtë për vendasit dy minuta përpara fundit të pjesës së parë dhe sulmuesi uruguaian u tregua i saktë, duke i dhuruar tre…