Browsing Tag

Edgar Cani

Objektivi ndaj Laçit dhe largimi i Çanit, Gega flet hapur

Skënder Gega, trajneri i Partizanit, ka dalë sot para mediave dhe ka folur për ndeshjen e radhës me Laçin. Gjithashtu ai ka folur edhe për formacionin dhe lojtarë të veçantë, si dhe ka folur për akuzat e sulmuesit Edgar Çani, bërë ditë më…

Një gol me Partizanin, Çani shpërthen menjëherë me Vibonezen

Me Partizanin në kampionat shënoi vetëm një gol, ndërkohë që këtë verë pati “luftë” për ta larguar. Flasim për Edgar Çanin, sulmuesin që ka luajtur në Serinë A dhe me kombëtaren shqiptare. Gjithsesi duhet pranuar se fatura financiare për të…

Çani me ekip të ri, vetëm zyrtarizimi ka mbetur

Edgar Çani do ta vijojë karrierën në Itali. Oferta e bërë nga Viboneze e bindi atë dhe më pas arriti marrëveshjen me Partizanin për të ndërprerë kontratën. Sulmuesi qendror ka marrë edhe dëmshpërblim nga të kuqtë, pasi kishte edhe një vit…

Çanin e presin në Itali, zbulohet edhe ekipi

Edgar Çani është lojtar i lirë dhe jo më kot ka ndërprerë bashkëpunimin me Partizanin. Për sulmuesin gjërat më parë ishin vënë në vijë, pasi nga Italia ka pasur interesim nga disa klube. Tashmë mësohet edhe emri konkret i klubit.…

Zyrtare: Edgar Çani lojtar i lirë, vjen njoftimi

Një hall më pak për Partizanin, që ia ka arritur qëllimit dhe tashmë Edgar Çani nuk do të jetë më pjesë e të kuqve. Sulmuesi po stërvitej me ekipin e dytë, por ndërkohë që çdo ditë që kalonte i kushtonte financiarisht klubit kryeqytetas.…

Dy misionet më të vështira, çfarë do ndodhë te Partizani?

Partizani momentalisht është pushim, por vetëm lojtarët. Drejtuesit nga ana tjetër po punojnë dhe po mundohen të zhbëjnë gabimet e bëra në të shkuarën. Në të njëjtën kohë do të punohet në dy drejtime, në mënyrë që skuadra të jetë gati për…