Çanin e presin në Itali, zbulohet edhe ekipi

0

Edgar Çani është lojtar i lirë dhe jo më kot ka ndërprerë bashkëpunimin me Partizanin. Për sulmuesin gjërat më parë ishin vënë në vijë, pasi nga Italia ka pasur interesim nga disa klube. Tashmë mësohet edhe emri konkret i klubit.

“Zoom24.it” shkruan për tratativat mes Çanit dhe klubit të Vibonezes, që garon në Serinë C. Sulmuesi ka luajtur edhe më parë në këtë nivel të futbollit italian me Pizën. Kështu, pas një sezoni në Superiore, 29-vjeçari bën prapakthehu. Më shumë mundësi në Shqipëri nuk do e shohim më pas asaj që kaloi te Partizani.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.