Zyrtare: Edgar Çani lojtar i lirë, vjen njoftimi

0

Një hall më pak për Partizanin, që ia ka arritur qëllimit dhe tashmë Edgar Çani nuk do të jetë më pjesë e të kuqve. Sulmuesi po stërvitej me ekipin e dytë, por ndërkohë që çdo ditë që kalonte i kushtonte financiarisht klubit kryeqytetas.

“Klubi njofton përfundimin e bashkëpunimit me Edgar Çanin. Sulmuesi 29 vjeçar dhe klubi kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim marrëveshjen mes palëve. Çani ishte pjesë e skuadrës përgjatë sezonit 2017 – 2018. Klubi i uron njëkohësisht Edgar Çanit suksese në karrierën e tij sportive”, shkruhet në njoftimin e klubit.

Çani vjet u morë si goditja e madhe për sulmin, por shënoi vetëm një gol. Në fakt ai u aktivizua pak, për shkak se në fillim pati një dëmtim. Më pas pati edhe probleme me trajnerin Klevis Dalipi. Tashmë sulmuesi do të kërkojë të vijojë karrierën jashtë vendit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.